Network

Extreme Networks Taşınabilir Şube Ofis Kitleri (Portable Branch Office Kits)

Bildiğiniz gibi Koronavirus salgını (Covid-19) hem iş hayatında hemde özel hayatlarımızda birçok değişiklik meydana getirdi. Artık hepimizin yeni çalışma ortamı ve yaşam şeklimiz olacak. Sadece çalışanların değil tüm toplum üzerinde dijital bir dönüşüm gereksinimi ortaya çıktı. Dışarı çıkamadığımız veya çekindiğimiz bu dönemde, çevremizdeki insanları korumak için tam bir dijital dönüşüme ihtiyaç duyduk. Görüntülü görüşmeler buna en basit örnek olabilir. Yine bu dönemde kurumlar ve şahıslar gelecek için nereye yatırım yapmaları  gerektiği konusunda düşünmek durumunda kaldılar. Şu an için en iyi ve en yakın çözüm ise Dijital teknolojiyi verimli şekilde kullanabilmek.

Dijital dönüşüm, bu salgın öncesinde birçok üreticinin uzun zamandır desteklediği vizyondu. Extreme Networks’te bu konu özelinde ürünleri ve araştırmaları uzun zamandır yapmakta idi. Hatta tüm network cihazlarının cloud üzerinden yönetilmesi ile ilgili çalışmaları da ExtremeCloudIQ üzerinden yapıyorlardı. Aslında genel amaç iş sürekliliği ve günümüzde artan mobilitenin, yani her yerde her zaman bağlı kalabilmeyi, her yerden çalışabilmeyi mümkün kılmaktır. Fakat bu salgın bize net olarak gösterdiki çok fazla belirsizlik varken. Bir çok firma dağıtık mimarilerde çalışmak zorunda kaldı. Daha fazla veriye ulaşmanın gerektiği ve daha fazla cihazın bağlanmak durumunda kaldığı bu dönemde herşeyi kontrol altında tutmak çok önemli. Tüm ortamın güvenliğini ve verimliliğini sağlamak için merkezi bir yönetim zorunluluk.

Extreme Networks’ün bulut tabanlı platformu  ExtremeCloudIQ, tüm bu ihtiyaçların karşılanması amacıyla hizmete sunulmuş durumda. Hatta Extreme Networks, 26 Mayıs’ta yaptığı duyurusu ile bulut platformunda “sınırsız veri” teklifi sunan ilk Network Şirketi olma özelliğini taşıyor. ExtremeCloudIQ yönetmek zorunda olduğumuz tüm bu yapıyı  daha kolay ve işlevsel yönetmemizi sağalyacak. Ofislerimize rahatça gidemediğimiz bu günlerde kurumsal verilerimize uzak ofislerden, şubelerden, seyahat halindeyken, evlerimizden veya dışarı çıkamadığımız bir karantina bölgesinden yani kısaca her yerden ulaşmamız gerekiyor. Evet bu son cümle biraz cansıkıcı ama ne olursa olsun dünya ile iletişimimizin doğru cihazlar ile kesintisiz olması gerekiyor. Bu başlıkta bahsedebileceğim, her gittiğin yerde kendi verimerkezi donanımlarının olması imkansız. Ancak kurumsal firmalar çalışanlarına ve şubelerine bu yatırımı en uygun biçimde sunmak durumunda.

ExtremeNetworks bize bu anlamda güvenilir bir son teknoloji çözümünü (portable brach office kit) taşınabilir şube ofis kitini sunuyor. 

ExtremeNetworks Taşınabilir  Şube  Kitleri ;  uzaktan  eğitim, uzaktan  çalışma ve dağıtık mimarideki uzak ofis bağlantılarını, hızlı bir şekilde iletişimini sağlayan bir dizi paketi içerir. İhtiyaçlar doğrultusunda ihtiyacınız olan ürünü seçebilirsiniz. Uzaktan erişim gereksinimleri hızla artarken, bu çözümler yaygın olarak  uzaktan eğitim gören öğrencilerin ve şirket kullanıcılarının ihtiyaçları için geliştirilmiştir. Tabiki bağlantının  güvenli hale gelmesi  ve kolay yönetilmesinide sağlar. 

Bulut tabanlı güçlü bir yönetim ve  güvenli  VPN teknolojisiyle (PBK) taşınabilir şube kitleri, nerede  olurlarsa olsunlar,  tüm kullanıcılar için  kurumsal seviyede bağlantı kurmanızı ve iş sürekliliğini sağlar.

Uzaktan Eğitimde veya Uzaktan Çalışanların Bağlantısı için Önemi:

 • Hızlı Kurulum: Evden bağlanan kullanıcılar için zero-touch (dokunmadan) konfigurasyonun dakikalar içinde çalışır durumda olabilmesi. Vakit alıcı ön kurulumlar gerektirmez.
 • Farklı seviyedeki uzaktan çalışanlar için farklı seçenekler : Farklı düzeylerde performans. Bağlantı opsiyonları (LTE, ADSL, Fiber gibi). Fiyat anlamında performansa göre çok çeşitli bulut yönetimli AP’ler. Kısaca uzaktan çalışan kişinin ihtiyacına göre farklı seçenekler.
 • Arttırılmış Güvenlik ve Yönetilebilirlik: Her evde (AP) erişim noktası (ve isteğe bağlı SD-WAN router). Kurumsal seviyede bir ürün. Uzak kullanıcılar ve cihazlar üzerinde daha iyi kontrol. sağlar. Uzaktan güncelleme, şirket politikası uygulaması ve kimlik doğrulama (RADIUS), Özel Ön Paylaşımlı Anahtar (PPSK) ve otomatik atanan ağ adresi (DHCP) ile  BT’nin (Bilişim Teknolojileri) belirlediği arttırılmış güvenlik ve yönetilebilirlik.

Uzak Lokasyonların bağlantısı için önemi:

 • Esnek WAN Bağlantısı: Uzak lokasyonları WAN (Wide Area Network) bağlantısının hazır olduğu şekilde bağlama becerisi (Geniş bant, LTE, Private WAN)
 • Akıllı Trafik Yönetimi Özellikleri: Kullanıcı gruplarından (tüm yöneticiler) gelen trafiği önceliklendirmek ve/veya uygulamaları (video konferans) tek/birden çok WAN bağlantısına göre önceliklendirmek
 • Merkezileştirilmiş Bulut Tabanlı Orkestrasyon ve Yönetim: BT kaynakları olmayan uzak konumlar tek bir kullanıcı dostu arayüz üzerinden yönetilmesi.
 • Tümleşik Güvenlik Özellikleri: WPA3, özel önceden paylaşılan anahtarlar ve daha fazlası gibi gelişmiş Wi-Fi güvenlik özelliklerine sahip yönlendirici ve AP (access point) üzerindeki L2-7 güvenlik duvarı.

Bir Bakışta Taşınabilir Şube Kitleri (PBK)

 Taşınabilir Şube  Kitleri,    farklı  türde uzak kullanıcıların ve farklı farklı uzak lokasyonların Gereksinimlerini karşılamak için dört farklı paketten oluşur. 

Sağlam, Kapsamlı bir iş sürekliliği planınız mı var?

Taşınabilir Şube ofis Kiti (Portable Branch Office Kit ) uzaktaki lokasyonların güvenliğini ve yönetimini ve aynı zamanda uzak-çalışanları yönetmek için “her yerde çalışabilme” özelliği sunar

 • Geçici olarak veya kalıcı olarak yeni bir şube ofisi kolayca açın ve çalıştırın
 • Tam bulut yönetimi ile yönetilen altyapı, kendi kendine kurulum ve dakikalar içinde tam olarak hazır çalışabilir hale gelme.
 • Altyapı yönetimi ve operasyonları evden veya her yerden yapılabilir.
 • 7/24 hizmetinizde olan %100 mühendis kaynaklı uzmanlarıyla sektör lideri destek ve hizmetlerimiz

Taşınabilir Şube Ofisi Kitimizin bileşenleri

Extreme Networks kurumların uzaktan çalışma gereksinimleri için tüm ihtiyaçlar için ayrı bir mühendislik yaparak, uygun çözümler üretmiş. Salgın durumu tamamen geçse bile bu tip çalışma çok olağan hale gelecek. Bu gibi atılımlar henüz Extreme Networks rakiplerinde bu kadar ciddi aşamada değil. Sizlerde ihtiyaçlarınız doğrultusunda konu ile ilgili konuşmak ve ürün belirlemek için bize ulaşabilirsiniz.

[email protected]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.