Haberler

Emobilite Operatörleri Derneği Kuruldu

Emobilite Operatörleri Derneği, ülkemizde elektrikli otomobil kullanımının yaygınlaşması, şarj istasyonları ağının genişlemesi ve alt yapının geliştirilmesine yönelik olarak kuruldu. Derneğin kuruluşuna sektörün önde gelen isimleri öncü oldu. Detaylar haberimizde.

Elektrikli otomobil görseli

Elektrikli otomobil piyasası tüm Dünya’da gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Ülkemizde de rakamlar, elektrikli otomobil satışlarının rekor sayıda büyüme gösterdiğine işaret ediyor. Bu kapsamda enerji sektöründe çalışmalar yürüten şirket yöneticileri bir araya gelerek Emobilite Operatörleri Derneği (E-MOD)’u kurdu. E-MOD’un ilk yönetim kurulu başkanı Enerjisa Enerji CEO’su ve E-Şarj yönetim kurulu başkanı Murat Pınar oldu. Murat Pınar’ın yardımcılığını ise Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak üstlendi. Emobilite Operatörleri Derneği’nin kurucuları arasında Zebra Elektronik A.Ş temsilcisi Berkay Somalı ve EVS Elektrikli Şarj Sistemleri A.Ş temsilcisi Tamer Şengönül gibi isimler de yer alıyor.

Derneğin kuruluş ve açıklamalarda bulunan yönetim kurulu başkanı Murat Pınar açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“Ülkemizde emobilite ekosisteminin geliştirilmesi, sektörün hizmet standartlarının yükseltilmesi ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak adına çok önemli bir adım atarak sektör profesyonelleri olarak bir araya geldik ve Emobilite Operatörleri Derneği’ni hayata geçirdik. Ülkemizde emobilite sektörünün gelişimi sürdürülebilirlik, mega trendler ışığında ve tüm paydaşların etkin katılımıyla ivme kazanacaktır. Bu anlamda değerli üyelerimizin katkılarıyla derneğimizin etkili çalışmalara imza atacağına yürekten inanıyorum.”

Emobilite Operatörleri Derneği yönetim kurulu başkan yardımcısı Sinan Ak ise şu açıklamalarda bulundu;

“Tüm dünyada elektrikli araç ekosistem yatırımlarının ivmelendiği tarihi bir dönüşüme tanıklık ettiğimiz bir dönem içindeyiz. Başarılı bir dönüşümün ise çok paydaşlı yaklaşım ile gerçekleştirileceğine inanıyoruz. Dernek olarak ortaya koyacağımız katma değer ve paydaş temelli iletişim yaklaşımı ile elektrikli araç ekosisteminin ülkemizde de gelişmesine ve dünya ülkeleri ile paralel büyümesine katkıda bulunmak istiyoruz.”

Siz de ülkemizde elektrikli otomobilin gelişme süreci ve E-MOD derneği hakkında görüşlerinizi yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu