Haberler

Elon Musk’ın Hayat Hikayesi Film Oluyor!

Tesla ve SpaceX’in CEO’su, Twitter (X) ve xAI’nin de sahibi olan Elon Musk, elde ettiği başarılar, aldığı radikal kararlar ve dünyanın en zenginleri listesindeki konumuyla gündemden düşmüyor. Eylül ayında Walter Isaacson tarafından biyografisi kitap haline dönüştürülen Elon Musk’ın şimdi de filmi çıkıyor. Detaylar haberimizde.

Elon Musk

Elon Musk, 1999 yılında x.com ile başlayarak PayPal’ın temellerini attı. PayPal hisselerinin 2022 yılında eBay tarafından 1.5 milyar dolarlık bedelle satın alınması Musk’ın hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biriydi. Bu satış öncesinde PayPal’ın en büyük hissedarı %11,7 ile içeriğimize de konu olan Elon Musk’tı. 2002’nin Haziran ayında uzay teknolojileri üzerine çalışan Space Exploration Technologies (SpaceX)’i kuran Musk, 2003 yılında kurulan Tesla Motors’un da ortak kurucularından biri. 20 yılı aşkın bir serüvenin ardından Tesla ve SpaceX’te CEO’luk görevini sürdüren Musk, geçtiğimiz yıl uzun bir sürecin ardından Twitter’ı 44 milyar dolar bedelle satın aldı. PayPal’ın temellerini attığı x.com alan adını yeniden hayata geçiren Elon Musk, Twitter’ın ismini X olarak değiştirerek x.com çatısının altına soktu. Musk, son olarak Mart ayında yapay zeka teknolojileri üzerine faaliyet gösteren xAI’yi kurdu.

Teknoloji girişimcisi olarak tanınan Elon Musk, maddi varlığı ile de hep gündemde kaldı. Dünyanın en zengin insanları listesinde ilk 3’te kalmayı başaran Musk’ın şu an 200 milyar dolar civarında mal varlığının olduğu biliniyor. Son 20 yıla damga vurmayı başaran Elon Musk’ın biyografisi daha önce Steve Jobs’un da biyografisini yazan Walter Isaacson tarafından kitap haline getirildi. Elon Musk’ın hayat hikayesi şimdi de filme dönüşüyor.

Elon Musk filmini Darren Aronofsky yönetecek

Yapımı Amerikan yapım şirketi A24 tarafından üstlenilecek olan Elon Musk filminin yönetmenliğini Darren Aronofsky yapacak. Elon Musk dün X hesabından yaptığı paylaşımla “Darren’ın bunu yapmasına sevindim. O en iyilerden biridir.” ifadelerine yer verdi.

Filmin senaryosu ise Walter Isaacson tarafından yazılan ve Eylül ayında satışına başlanan kitaba dayanacak. Filmin ne zaman çıkacağı ve oyuncu kadrosu hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu