Haberler

Microsoft’un Yenilikçi Adımı: Windows 10’da AI Copilot Güncellemesi İş Dünyasını Nasıl Etkileyecek?

Windows 10 AI Copilot’un lansmanı, Microsoft’un geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmesine olanak tanıyabilir. Microsoft’un geniş kapsamlı bir güncelleme ile Windows 10’a AI Copilot’u entegre etmeyi planladığına dair raporlar geliyor.

Bu hamle, Windows 10 kullanıcılarına görev çubuğunda bir Copilot düğmesine erişim sağlayacak, böylece kullanıcılar çeşitli görevleri desteklemek için araca erişebilecekler. Windows 10 üzerindeki Copilot yeteneklerinin, Windows 11 üzerindekiyle “yaklaşık olarak aynı” olması bekleniyor; bu durum, işletim sisteminin her iki sürümü üzerinde de eklenti uyumluluğunu içerecek.

Bu entegrasyon Windows 10’un hala önemli bir pazar sahip olmasından kaynaklanıyor. Çünkü Windows 10’un hala yaklaşık bir milyar cihazda kullanılmaya devam ediyor. Bu adım aynı zamanda geliştiricilerin Copilot için eklenti geliştirmeleri yapmaları konusunda ilgi duymalarını sağlamak için önemli bir fırsat sunacak.

Copilot, Microsoft için milyarlarca dolarlık potansiyel geliri temsil ediyor. Şirket, AI geliştiricisi OpenAI’nin modellerini kullanma karşılığında milyarlarca dolar harcamış ve genel AI’nın yeni Windows deneyiminin temel taşı olduğunu vurgulamıştı.

GitHub Copilot, Bing ve Edge Copilot gibi Copilot serisinin ürünlerinin aşamalı olarak piyasaya sürülmesi Microsoft’un Al teknolojilerine verdiği değeri gösteriyor.

Kaynak: itpro.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu