Haberler

Elon Musk, Tesla’nın Tam Otonom Sürüş Beta Sürecine Daha Fazla Aracı Ekleyeceklerini Açıkladı

Musk attığı bir tweet ile, tam otonom sürüş için 10 kat daha fazla Tesla’nın yazılım güncellemesi alacağını açıkladı.

CEO Elon Musk, Tesla’nın “Tam Kendi Kendine Sürüş” (FSD) betasını genişlettiklerini, yeni bir yazılım güncellemesiyle uygulama boyutunu iki katına çıkardıklarını ve katılımcı sayısını da on kat arttıracaklarını açıkladı.

Musk, Cuma günü, “Yine de dikkatli olun, ama olgunlaşıyor,” diye tweet attı. Cumartesi günü, Tesla’nın önümüzdeki günlerde “yüksek talep seviyeleri nedeniyle” Tesla ekranlarına bir “beta indir” düğmesi ekleyeceğini söyledi.

Tesla, tam otonom sürüş beta sürümünü Ekim ayında Erken Erişim Programı kapsamında araç sahiplerine tanıtmıştı. Bununla birlikte Elon Musk, şirketin yazılım güncellemesini “çok dikkatli” yaptığını söyledi. Ayrıca, sürücülerin hala ellerini direksiyon simidinde tutmaları ve herhangi bir zamanda Tesla’larının kontrolünü üstlenmeye hazırlıklı olmaları bekleniyor. Tesla, Electrek’e göre performansı artırmak için tam otonom beta kullanıcılarından gelen verileri kullanmakta. Musk, geçen ay betada yaklaşık 1000 araç olduğunu söylemişti.

Ek olarak Musk, Tesla’nın durumunda “beta teriminin kullanımdaki kayıtsızlığı azaltmak ve beklentileri uygun şekilde belirlemek için kullanıldığını belirtti. Tüm yazılımlar ilk olarak Tesla simülasyon ve QA sürücü ekipleri tarafından test ediliyor. “

Beta sürümüne erişim bölgesel olarak farklılık gösterecek

Tam otonom beta kullanılabilirliğinin, düzenleyici onay gecikmeleri ve Tesla’nın kendi dahili geliştirme ve testleri olarak adlandırdığı sebepler nedeniyle bölgelere göre değişeceğini de sözlerine ekledi. Bunun yanında Tesla’nın yapay zeka direktörü Cumartesi günü attığı tweette göre, betaya katılmak isteyen Tesla sahiplerinin, şirketin programı koordine etmek için kullandığını söylediği [email protected] adresine e-posta göndermeleri gerekecek.

Kaynak: theverge.com

Diğer Haberler

Xiaomi Türkiye Fabrikası İçin Yeni İş İlanı Yayınladı
Apple Analisti, Şirketin 2022’de “Karma-Gerçeklik Başlığı” Çıkaracağını Tahmin Ediyor
Apple, iMac Pro’nun Satışını Durduruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.