Haberler

Apple Analisti, Şirketin 2022’de “Karma-Gerçeklik Başlığı” Çıkaracağını Tahmin Ediyor

Ming-Chi Kuo’dan gelen yeni bir raporda yayınlanan ayrıntılar önceki tahminlerin çoğu ile uyumlu.

MacRumors’a göre Apple analisti Ming-Chi Kuo, yeni bir araştırma raporunda, Apple’ın gelecek yıl “kask tipi” bir karma gerçeklik başlığı, 2025 ortalarında artırılmış gerçeklik gözlükleri ve 2030-2040’a kadar da bir AR kontakt lens ürününü piyasaya süreceğini tahmin ediyor.

Kuo, raporda “Kask ürününün AR ve VR deneyimleri sağlayacağını, gözlük ve kontakt lens türlerinin ise AR uygulamalarına odaklanma olasılığının daha yüksek olacağını öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

Raporda fiyat tahmini de yer aldı

MacRumors, Apple’ın karma gerçeklik başlığının birkaç prototipinin 200 ila 300 gram ağırlığında olmasına rağmen, Apple bazı teknik sorunları çözebilirse kulaklığın 100 ila 200 gram arasında bir ağırlığa ulaşabileceğini söylüyor. Başlığın ABD’de muhtemelen 1.000 dolar aralığında fiyatlandırılacağı da tahmin raporunda yer almış durumda.

Analistler Apple gözlüğü

Sürükleyici bir deneyim sunabilme potansiyeline sahip olduğunu belirttiği başlık hakkında Kuo, ürünün şu anda piyasada bulunan Sony mikro OLED ekranlara kıyasla “önemli ölçüde daha iyi” olacağını söylüyor. Ayrıca bir iPhone’dan bağımsız olarak kullanılabilmesi, mobil bir cihazdan daha çok “taşınabilir bir ürün gibi” çalışabilmesi gerektiği de raporda yer aldı.

Kuo’nun raporı büyük oranda 2022’de piyasaya çıkabilecek bir başlıkla ilgili diğer tahminler ile aynı doğrultuda, ancak önceki tahmin de ürünün fiyat etiketinin 3.000 dolar civarı olacağı öngörülmüştü. Bilginin, geçen ay Apple’ın kulaklığın ağırlığını azaltmak için kumaş örgü malzeme kullandığını ve kulaklığın neye benzeyebileceğini gösteren bir geç aşama prototipinin Apple görüntülerine dayandığı bildirildi.

Kaynak: theverge.com

Diğer Haberler

Apple, iMac Pro’nun Satışını Durduruyor
Chrome Adres Çubuğunda HTTPS’i Varsayılan Protokol Yapıyor
Twitter Kurucusunun İlk Tweet’i İçin Yapılan Teklifler 2,5 Milyon Dolara Ulaştı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.