Haberler

Apple, iMac Pro’nun Satışını Durduruyor

Apple, iMac Pro’nun satışını durdurma kararı aldı. Şirket, elde kalan stoğun tükenmesiyle birlikte yeni iMac Pro üretmeyecek.

Geçtiğimiz günlerde 9to5mac‘in yayınladığı bir haberde iMac Pro’nun satışını durdurulacağı açıklanmıştı. Ortaya çıkan bu haber nihayet Apple tarafından da doğrulandı. Eğer iMac Pro satın almak istiyorsanız, şuanda stoklarla sınırlı ve yalnızca Intel Xeon işlemcisini barındıran model tercih edilebiliyor. Ayrıca teslimat süreleri de bir hayli uzamış durumda.

Apple iMac Pro

Öte yandan şirketin bu kararının arkasında, değişen piyasa istekleri yatıyor. Şirketten edinilen bilgilere göre, 2020 model iMac’in SSD, daha iyi grafik kartı ve 128 GB’a kadar arttırılabilen RAM kapasitesi ve Nano ekran deneyimiyle profesyonellere daha çok hitap ettiği yönünde. Bilindiği gibi iMac Pro modeli 2017 yılında tanıtılmış ve Apple yalnızca işlemci çekirdeklerinde güncellemeye gitmişti.

Profesyonellerin ihtiyaçlarını yeni nesil iMac’lerin karşılayacağı düşünülürken, şirket Tower kasaya sahip Mac Pro’larında bu kullanıcı kitlesi için iyi bir çözüm olduğunu belirtiyor.

Son olarak, firmanın kendi işlemcisini çıkarması sonrasında kullanımının yaygınlaşması amacıyla böyle bir hamle yaptığı da konuşuluyor. Hatırlanacağı üzere Apple, geçtiğimiz yıl yeni nesil Macbook’larda Intel işlemcilerin haricinde kendi geliştirdiği Apple M1 işlemcisini de kullanmaya başlamıştı.

Kaynak: engadget.com

Son Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.