Haberler

Computex 2020, Devam Eden Pandemi Sebebiyle İptal Edilen Etkinlikler Kervanına Katıldı

Computex teknoloji endüstri etkinliği, ilk olarak Haziran ayından Eylül’e kadar ertelenmişti. Bugün açıklanan resmi bilgiyle son kullanıcılarının gözdesi Computex teknoloji fuarı, coronavirüs pandemisinin devam eden etkisi nedeniyle resmi olarak iptal edildi.

Daha önce Eylül ayına ertelenen etkinlik son olarak iptal edildi.

Computex teknoloji etkinliği, coronavirüs pandemisinin kontrolleri doğrultusunda iptal edilen diğer birçok teknoloji konferansı gibi şüpheler içerisinde gelecek yıla ertelendi. Sonraki Computex etkinliği bu yılda ilk olarak planlanan tarihle aynı 1 – 5 Haziran 2021 arasında yapılacağı açıklandı.

Taipei’nin ev sahipliği yaptığı organizasyona, 2019 yılında 171 ülkeden yaklaşık 43.000 yakın ziyaretçi ağırlandığı açıklanıyor. Üreticileri ve tüketicilerin bir araya geldiği etkinlik, teknoloji endüstrisinde büyük öneme sahip.

Geliştirici konferanslarına nazaran bu tür ürün tanıtımı ve teknoloji sunumu tarzıyla yapılan organizasyonlar, bayileri, pazara yön veren baş rol oyuncularını, büyük teknoloji şirketlerini ve basını bir araya getiriyor. İlk defa, mücbir sebeple iptal edilen organizasyonlar, bu süreç sonrasında bizlere, teknoloji gelişiminde ve erişiminde gecikmeler yaşatacağı tahmin ediliyor.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.