Forum

VMS Kayıtlarını AVİ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] VMS Kayıtlarını AVİ Veya MP4 Almak

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
96 Görüntüleme
(@anarchosa)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

VMS programını bilgisayara yükledim,kameralar bağlandım, ben belirli saatleri otomatik kayıtlarını bilgisayara almasını istiyorum,

image

ayarlama yapabildim, bunu bilgisayar her açıldığında kendim mi yapmam lazım yoksa kendisi otomatik belirlenen programa uyarmı ?
2.sorum H265 kayıt yapıyor Avi veya Mp4 çıktısı alabilirmiyiz?

image

Gönderildi : 05/05/2024 12:23

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4372
Co-Helper

Cihazınızı bilmiyoruz ancak DVR'lar için mantıksız birşey istiyorsunuz kendi diskine yapar, kimi uygulamalarda yaptığınız gibi schedule job yapılabilir bu app'e bağımlı çalışır.

x265 kaydeden cihazlar genellikle bu şekilde yapar arayüzlerinde o istediğiniz formatlarda manuel export bölümü olur seçili bölümü convert ederek dışarı çıkarır bu da ek cpu yükü gerektirir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/05/2024 13:25

(@anarchosa)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Demek istediğimi anlatamadım elimde i5 makine bir bilgisayar var DVR cihazına ag yoluyla bağlandim cihazın içindeki kayıtları CMS uygulamasınile kendi bilgisayarıma bunu otomatik alabiliyorum x265 şeklinde ancak izlenmiyor bu yüzden avı olarak almak istiyorum 

Gönderildi : 05/05/2024 13:37

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Onun cevabını verdim aslında. Ayarladığınız arayüzde convert seçeneği görmüyorsanız yoktur. Cihaz manuel export alırken manuel convert edip dosyayı verir. Cihazın o dosyaları izleyebileceğiniz bir player'i olması lazım.

Siz bu işi otomatikleştirmek istiyorsunuz muhtemelen ancak DVR ve CMS 'in sınırları ile sınırlısınız.
Bunun dışında klasördeki dosyaları ffmpeg ile batch yöntemiyle PC'e convert ettirebilirsiniz onun için webe bakınız h265 dosyalarının içeriği önemli. Aşağıda örneklendiği gibi denenebilir.

https://forum.videolan.org/viewtopic.php?f=14&p=527662

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/05/2024 14:18

(@anarchosa)
Eminent Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkür ederim;

image

CMS ekranında şöyle bir ekran ile aslında yapılabilir düşüncesindeyim sadece H264 Record File Dosyasını Göstermemi İstiyor Onun ne olduğunu bulamadım Browse tıkladığımda 

image

H264 dosyayı nedir onu bulamıyorum

Gönderildi : 05/05/2024 16:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Sanırım o bölüm h265 den önceki codec sürümü h264 dosyalarını convert etmeye yarıyor yani arayüz eskide kalmış.
Konularınızda elinizdekiler ve hedeflerinizi tam olarak açık yazmadığınız için anlaşılamıyor belki daha doğru yönlendirme yapabiliriz.
Sizin bir dvr, nvr cihazınız yok mu? yapmaya çalıştığınız tam olarak nedir? 
Bağımsız bir cihazınız yoksa ipcam aldıysanız pc'i kullanmaya çalışıyorsanız cihazlar için yazılan çoğunluk CMS yazılımı işinizi görmez. Hiç uğraşmadım free bulunabilir mi bilmiyorum NVR, IVS software'leri araştırın. IPcam'inizin kendi yada uyumlu olduğu yazılımı kullanın ancak bu tip yazılımlar direkt avi, mp4 kaydetmez sizing den dolayı. Genellikle arayüzden diske olan kayıtları izlersiniz istediğiniz kısımları timeline kesip avi olarak convert çıkarırsınız. Ne yapmaya çalıştığınız anlamaya çalışıyoruz.

Gönderildi : 05/05/2024 17:52

(@anarchosa)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Elimde Bir DVR Cihazı var ve aynı ağda olan bir bilgisayarım var, ben DVR cihazına 

image

bu yazılım aracılığı ile bağlantı kurdum, kayıtları izlemek istemiyorum, kayıtları bilgisayarıma MP4 olarak kayıt etmek istiyorum, ancak sistem h264 uzantılı kaydettiği için izleme şansı vermiyor.

Gönderildi : 05/05/2024 18:06

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Öncelikle cihazı gören en iyi yazılım hangisi onu bulup emin olun. Ucuz cihazlarda her cihaz her CMS'e eklenemeyebilir. SmartPSS yazılımını bulup deneyebilirsiniz yönetimi iyidir.
Playback sayfasında seçim ve convert seçeneği olması lazım. Yoksa şayet cihazın web arayüzünü kontrol edin orada vardır. Hiçbir yerde görünmüyorsa üretici sayfasını kontrol edin mutlaka player, converter aracı olabilir. Bir zaman aralığı kaydını ayıklayıp çevirdikten sonra izleyebilirsiniz ancak.

Gönderildi : 05/05/2024 18:51

Paylaş: