Forum

checkedlistbox list...

Bildirimler
Hepsini Temizle

checkedlistbox listboxa çoklu veri aktarma

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,039 Görüntüleme
(@yildirimbakar)
Gönderiler: 97
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Programımda bir tane checkedlistbox , bir tane button, bir tane de listbox var. Ben Sql'den checkedlistbox'a sınıfları getiriyorum. İstediğim burada işaretlediğim sınıfllara göre o sınıfta bulunan(sql) mail adreslerini list box'a getirsin. Aşağıdaki gibi yaptığımda checkedlistbox sadece seçtiğim sınıfın mail adresini getiriyor. Ben burada seçtiklerimin (çoklu) gelmesini nasıl yapabilirim acaba?

private void button_Click(object sender, EventArgs e)
        {
baglanti = new SqlConnection("Server=192.168.1.120; Database= Deneme; User Id = test; Password = ''");
            baglanti.Open();
            cmd = new SqlCommand("select SINIF,MAIL from Posta where SINIF like '%" + checkedListBoxCmgSinif.Text + "%'", baglanti);
            da = new SqlDataAdapter(cmd);
            dt = new DataTable();
            da.Fill(dt);
            listBoxCmgListele.DataSource = dt;
            listBoxCmgListele.DisplayMember = "MAIL";
            baglanti.Close();
         }

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 20/06/2019 10:37

(@TayfunKOC)
Gönderiler: 169
Reputable Member

Selamlar,
Anladığım kadarı ile  checkedlistbox a bir liste veriyorsunuz ve bu verdiğiniz listede belirli itemların checked olarak gelmesini istiyorsunuz. Bu durumda sorgunuzun sonucunda gelen listedeki itemları checkedliste  hangilerini işaretlemek istiyorsanız ona göre tek tek vermeniz gerekiyor. Siz yukarıda gelen listeyi direkt datasource bind ettiğiniz için  defaultta hepsi seçilmemiş olarak geliyor.Burada bir örnek var;

https://www.yazilimkodlama.com/programlama/c-checkedlistbox-kontrolu-kullanimi/

Gönderildi : 18/07/2019 15:39

Paylaş: