Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağda Msn

22 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
809 Görüntüleme
(@teknik-mesut)
Gönderiler: 119
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba ben  ağda msn yapacağım fakat iplere(pcyi kullanana) mail atmayı ve atılan bu mail almak konusunda yardım almak istiyorum. Yöndendirme yaparsanız da özellikle türkçe olan yerlere yapın.

Gönderildi : 25/03/2009 19:54

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Tam olarak ne istediğinizi anlayamadım. Lütfen daha detaylı bilgi verir misiniz?

Teşekkürler.

Gönderildi : 25/03/2009 20:03

(@teknik-mesut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bakın şimdi

1.) 192.168.20.5 adlı IP  192.168.20.8 nolu IP'e mesaj göndercek

2.) 192.168.20.8 adlı IP de bunu okuyacak

3.) 192.168.20.8 adlı IP de aynı şekilde gönderebilecek ve karşı taraf okuyabilecek

4.) C#.net veya VB.net birinde yazılmış olacak

5.)Yardımda bulunduğunuz için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 25/03/2009 21:54

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Lan chat'i kullanabilirsiniz veya Windows'un messenger sevisini iki bilgisayarda da aktif edin. Ve kullanıcılara;

net send 192.168.20.x mesaj

komutunu komut satırında kullanmayı öğretiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/03/2009 00:00

(@teknik-mesut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu program bende de var fakat bunun hazırını almak yerine kendim yapmak istiyorum

Gönderildi : 26/03/2009 00:08

(@teknik-mesut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

fakatt altta yazdığınız net startı deneyeceğim

Gönderildi : 26/03/2009 00:10

(@teknik-mesut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

net send hakkında bilgisi olan varmı ?

çünkü sp2 ve üstünde

C:\Documents and Settings\Administrator>net send 192.168.1.4 teknikmesut
192.168.1.4 için ileti gönderilirken bir hata oldu.

İleti diğer adı ağ üzerinde bulunamadı.

NET HELPMSG 2273 yazarak daha fazla yardım alabilirsiniz.

İşte bu geliyor.

Eğer konu ilgi alanı dşına çıkarsa başka bir yerde açayım 

Gönderildi : 26/03/2009 22:52

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

net send 192.168.1.5 deneme şrklinde diğer clienta göndermeyi deneyin.

Gönderildi : 27/03/2009 19:52

(@teknik-mesut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yok olmuyor. hizmetlerden messennger ' değiştirmek gerekiyor Ama bende öyle bir şey yok 

Gönderildi : 27/03/2009 20:11

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba,

Servislerden messenger servisini bulun ve start edin.

Örneğin;

net send 192.168.20.10 deneme  şeklinde yazdığınızda o clienta bilgi gitmiş olur.Ayrıca servisi açtıktan sonra deneme amaçlı

net send * deneme şeklinde deneyin.Mesaj tüm netwroke gideceği için size de gelecektir.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 27/03/2009 22:54

(@teknik-mesut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

başlat\çalıştır\services.msc\Hizmetler bölümünde messenger\sağ tık\ özellikler\ otomatik yap\ başlat\ tamam burasını anladım hemde defalarca ama ben diyorum ki benim bilgisayırmda msn olmasına rağmen "messenger" hizmeti diye bir şey yok onlar yerine mesage... ye kadar sadece bunlar var. Message Queuing, Message Queuing Triggers belki benim pc de sorun var

Gönderildi : 28/03/2009 13:23

(@ugurdemir)
Illustrious Member

başlat\çalıştır\services.msc\Hizmetler bölümünde messenger\sağ tık\ özellikler\ otomatik yap\ başlat\ tamam burasını anladım hemde defalarca ama ben diyorum ki benim bilgisayırmda msn olmasına rağmen "messenger" hizmeti diye bir şey yok onlar yerine mesage... ye kadar sadece bunlar var. Message Queuing, Message Queuing Triggers belki benim pc de sorun var

Merhaba, 

Servislerden (Services.msc)  Messenger hizmetini otomatik yapıp uygula deyin sonra başlat deyip servisi başlattınız tamam.Sonra cmd ile komut satırına girip net send komutunu kullanabilrsiniz.Eğer bu servislerde bir eksik varsa işletim sisteminizi repair etmeyi deneyin.Sanırım önceki postarlda download sorunu yaşıyordunuz.Sisteminizi bence virüs taramasından geçrin daha sonra sfc/ scannow komutu ile repair edin.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/03/2009 14:50

(@teknik-mesut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba ben sanal makinalarda bu işi denedim ama gene aynı uyarı geliyor. ping atıyorum sorun yok. net sen * deneme dedim gönderdi dedi ama ileti gelmedi. messenger hizmetini otamatik yaptım ikisinde de acaba başka bir şey daha mı yapmalımıyım yok pcim gerçekten gitti  mi?(yani fortmat mı çaresi) Virüs falan da bulamıyorum çünkü

Bir sorum da ben bu messenger hizmetini kodla yapmak istiyorum. Bunun için ne yapmalıyım. *.bat dosyasımı yoksa *.reg dosyasımı yapmalıyım ve bunlara ne yazmalıyım.

Buradan gösterirseniz memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 28/03/2009 23:14

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba,

Sanal makinede ethernet kartını özelliklerden bridged moda alın.Bu sayede sanal ile gerçekte kullandığınız pc arasında iletişim sağlayabilrsiniz.

echo
net send 192.168.0.2 selam
echo

Bunları bat dosyası olarak kaydedebilrsiniz.ip numarasına gönderilecek clientı yazarsınzı.Tüm netwrwoke göndermek için ise * koyun.Reg dosyası için portaldaki diğer arkadaşlar belki yardımcı olabilriler.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/03/2009 23:37

(@teknik-mesut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bridge de zaten fakat iki sanal makinayı açtım birbini görüyür fakat komut işe yaramıyor.

bende sözde msn programı yazacağım daha mesaj gönderip alamıyorum [:D]

Gönderildi : 28/03/2009 23:45

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Ping atabiliyorsun ancak aynı workgroptamı ya da domaindemi?Bunu bir kontrol edin.Ağ bağlantılarından görebiliyormusun?

• Domain ortamı ise client ile ilgili A kaydı oluşmuşmu bakın,

• Workgroupta ise TCP özelliklerinden Properties/ Wins tabından Enable NETBIOS over TCP/IP seçenğini aktif edin

Msn programına gelince yeterki inan derim inanınca herşey olur,ancak çok çalışman gerekir.

"Başarının sırrı çok çalışmaktan geçmektedir." uğur  [;)]

Gönderildi : 28/03/2009 23:54

(@teknik-mesut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bunu deneyeceğim fakat şunu soracağım

acaba bundan başka (net send dışında) bir şekilde nasıl habarleşebilirim. Yani başka bir yöntem var mı?

Gönderildi : 29/03/2009 00:38

(@ugurdemir)
Illustrious Member

3.party  programlarla yapabilrsin.Onlarıda netten araştırman gerekir.

Gönderildi : 29/03/2009 01:16

(@teknik-mesut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ama kaynak kodu olması gerekiyor. Yani hazırcı olmamak için  ağda msn diye bir program var biliyorum ama kendim yapmam daha önemli

Gönderildi : 29/03/2009 01:22

Sayfa 1 / 2
Paylaş: