Forum

nasıl bir kod yazma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

nasıl bir kod yazmalıyım

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
470 Görüntüleme
(@teoman)
Gönderiler: 239
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaslar,

şöyle bir sorum olacaktı;

Laboratuvar.aspx sayfasına doktor ekranından hastanın tetkikleri giriliyor ve SQL DB saat tarih de olmak üzere kaydımızı yapabiliyoruz.
Laboratuvar görevlisi hastanın tc nosunu girerek hangi tahlillerin giriş yapıldığını görebiliyor. Buraya kadar sorun yok. EK-1 resimde de görebiliyoruz

EK-1  .html

aspx kod:  http://s7.dosya.tc/server3/nncrx3/laboratuvar.txt.html

daha sonra doktor ikinci defa aynı hastaya tetkikleri girdiginde laboratuvar ekranında aynı TC ye göre saat ve tarih farkını gözeterek güncel listeyi gösteremesini istiyorum eğer bunu yapamazsam ek -1 de ki  resımde aynı tc ye 10 tane kayıt da eklense sadece ilk kaydı gösteriyor bununla ilgili nasıl bir kodlama yapmam gerkeıyor yada google üzerndne nasıl bir arastırma yapmalıyım ki istedigim sonuça ulasabıleyım

bilmem anlatabildim mi?

kolay gelsin

Gönderildi : 12/02/2018 12:58

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Merhaba,

Bunun için revizyon numarası gibi bir işlem yapman gerek. Doktor ekranında hastanın genel bilgileri gelip altındaki bir tab da ilgili revizyonlar görülebilir. revizyon id ile hasta id eşleşerek tüm kayıtları listeyebilirsiniz.

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/02/2018 14:00

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

hasta kartları ile hasta hareketlerini ayrı tablolarda tutabili ,hasta hareketlerini dbye yazarken hasta tablosundaki refereansı da yazarsın sonra diledigin şekilde kullanabilirsin .

Master > Detail , Masterda hasta kartları Detailde ise hareketleri .

Gönderildi : 12/02/2018 16:42

Paylaş: