Forum

Masaüstü ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Masaüstü bilgisayarlar arası internet bağlantısı

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
704 Görüntüleme
(@ekremyigiter)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Masaüstü iki adet bilgisayarım var ve bir de 4.5G wınn modemim var. Wınn ı 1. bilgiasyara takip internete bağlanmasını sağlayacağım. 2. bilgisayarın da interenete bağlanabilmesi için 1. bilgisayara nasıl bağlayabilirim.

Yorumlarınız bekliyorum. Teşekkürler.

Gönderildi : 11/01/2018 18:35

(@CemalTaner)
Gönderiler: 80
Trusted Member

Windows 10'da mobil etkin nokta var.

Hiç denemedim ama belki işe yarar.

Gönderildi : 11/01/2018 18:51

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

2 bilgisayarda wireless varsa windows 10 hotspot özelliğinden faydalanabilirsiniz eğer ortamda wireless yoksa 2 bilgisayarı cross bağlantı ile birbirine bağlayabilirsiniz.

Gönderildi : 11/01/2018 18:59

(@ekremyigiter)
Trusted Member
Konu başlatıcı

cros bağlantı derken Rj45 Jack lı internet kablosunu hiçbir yardımcı cihaz olmadan direk bilgisayarlara taktığımda internet bağlantısı alabilir miyim?

Cros bağlantı şeması nasıldır?

Gönderildi : 11/01/2018 19:29

(@ekremyigiter)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Wınn ı takacağım bilgisayar da win 7 işletim sistemi var. diğer bilgisayarda win 10 var. ama wınn ı mutlaka win 7 işletim sistemli bilgisayara takmam gerekiyor. çünkü bu bilgisayar uzak bir ağa VPN ile bağlanıyor.

Gönderildi : 11/01/2018 19:33

(@aliuysal)
Gönderiler: 292
Üye

Wını bağladığın bilgisayarda ağ bağlantılarında wının ağ simgesinde özellikler gir paylaş menüsü olacak oradan paylaşımı açabilirsin. Açtığında bilgisayarın ethernet bağlantısını seçip onaylarsın.

İki bilgisayar arasında cross kablo ile bağlantı yaptığında internete girecektir. Googledan cross kablo bağlantısını öğrenebilirsin.

Dijital dönüşüm başlıyor...
RFID Sayım
WinFlow e-Fatura Onay Akış Süreç Yazılımı
Android El Terminali
Elektrikli Araç Şarj Yazılım Platformu
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 12/01/2018 02:23

Paylaş: