Forum

SSL Sertifikalı Dom...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SSL Sertifikalı Domainlerin Tek Bir IP'den Yanıtlanması

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
477 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar, forumda yeniyim ve SSL Sertifikalı Domainlerin Tek Bir IP Noktasından yanıtlanması hakkında bir fikre ihtiyacım var. Hem de çok önemli bir konu benim için.

Multi Domain Single IP olarak geçiyor bu konu ama detaylı bir bilgiye rast gelmedim.

Normalde istek yollayan her domain bilgisini Request ile öğrenebiliyor ve ona göre yanıt verebiliyorum.

Şimdi ise, SSL sertifikalı Domainlerden gelen isteği tek bir IP den karşılamak istiyorum.

Bunun için ne yapmam gerekir ?

Bir öneriniz olur ise, ilaç olacak bana.

Saygılarımı sunarım.

Gönderildi : 07/06/2017 16:33

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

SSL sertifikasını hostunuza tanımlamanız yeterli olacaktır. Zaten domain adresiniz hangi ip ile eşleştirilmiş ise o ip üzerinden konuşacaktır. Fakat bir SSL sertifikasını tek domain adresinde kullanabilirsiniz. Bir domain adresine birden çok ssl sertifikası tanımlanabiliyor galiba.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 08/06/2017 00:04

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

SSL sertifikasını hostunuza tanımlamanız yeterli olacaktır. Zaten domain adresiniz hangi ip ile eşleştirilmiş ise o ip üzerinden konuşacaktır. Fakat bir SSL sertifikasını tek domain adresinde kullanabilirsiniz. Bir domain adresine birden çok ssl sertifikası tanımlanabiliyor galiba.

Teşekkür ederim. Makbule geçtiğini bilmenizi isterim. Hürmetler...

Gönderildi : 08/06/2017 12:47

Paylaş: