Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tavsiyeler..

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
515 Görüntüleme
(@alikucuker)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Öncelikle biraz kendimden bahsedeyim. Adım Ali Karamanlıyım Özel bir şirkette bilgi işlem yardımcısı olarak çalısıyorum.. 2 yıllık meslek yüksek okulunu bitirdim bilgisayar proramcılıgı. yaşım 29 

ben kendimi geliştirmek istiyorum.. bilmiyorum geç mi kaldım ama yazılım konusunda özellikle..

daha önce c# diline merak duydum 2 ay falan üstünde durdum ufak birseyler ögrendim ama ilerine gidemedim. bazı olumsuz yorumlar aldım. c# dili artık bitiyor gibisinden..

sizden isteğim gelecegin işime daha cok yarayacak.. gelecekte iyi bir dil ögrenmek istıyorum 

neler tavsiye edersiniz neler önerirsiniz..

NOT: alt yapım yok denecek kadar az.. donanım bilgim var biraz.

Gönderildi : 30/08/2016 13:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Ülkemizde bana göre bilişimcilerin % 80 i belli bir yaştan sonra nasıl geçinebilirim düşüncesinde. Sürekli değişen teknoloji, sürekli genç nüfus pompalaması. Tabi geri kalan çok iyi eğitim almış veya kendini yetiştirmiş %20'lik kısım kilit pozisyonlarda çalışmaktalar ve emekliliğe kadar yolları var.

%20'lik kitle içerisinde olacağınızı hedefleyip buna göre yol alacaksanız buna göre kendinizi geliştirmeniz gerekir.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/08/2016 22:49

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Rıza hocamın yorumuna katılıyorum ama c# bıtıyor gıbısınden soylentıler sehır efsanesı 🙂 bılende bılmeyende bıtıyor dıyor bıtıyorsa madem neden hala mıcrosoft geliştirmeye devam ediyor ? eger bir dil öğrenecek iseniz JAVA veya .net dilleri üzerinde ilerlemeniz daha hayırlı olacaktır.

Yasın bır onemı yok cunku sureklı yenılenıyor nereden baslarsanız bır yerınden kaparsınız tabı tecrube daha farklı bır konu. umarım basarılarınız daım olur saygılar

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 30/08/2016 23:42

(@alikucuker)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Önerileriniz için teşekkür ederim.. % 80 kısımda yer almak istiyorum.. Evelallah bir korkumuz yok Rızkı veren Allah.. bi şekilde bir yerlerde çalışırız.. 

amacım ilerde aile kuracam cocuklarıma örnek bır baba olmak ve kendimi geliştirmek istiyorum. Ben sizden şunu istiyorum atıyorum 5 yıl sonra türkiyeyi ne gıbı teknolojiler bekliyor hangi diller revanşta olur bizi ileride neler bekliyor .. 

Bilmiyorum yurt dışına çıktınız mı gelişmiş ülkelerde teknolojiler bilgisayar dilleri ne durumda 

Neler yapabiliriz siz şahsen bana hangi dili önerirsiniz ?

Gönderildi : 31/08/2016 17:48

(@alikucuker)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Erdem hocam Teşekkürler..

peki neden jawa veya .net..

Kolay oldugundan mı .. yoksa daha önü açık bir yazılım dili oldugundan mı.. 

ikinci sorum.. nerden başlayacagım . tavsiye ettiğiniz bir kitap veyahut bir dvd seti , youtubeden gerek çözümpark videolardan nasıl bir yol izleyecegim.. teşekkürler

Gönderildi : 31/08/2016 17:56

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

JAVA yada .net olmasının nedeni OOP dillerden olmaları ve hem linux hemde  windows ortamlarında calısabılmelerınden ayrıca programlama dili olması script dili değil yani. Önleride açık olacaktır bir çok özellikleri ve karşılaştırmaları mevcut programlama dillerinin birbirleri arasında.

Sıfırdan başlamak en mantıklısı tabı bu durumda tüm dillere özgü yapılar vardır değişken tipleri, if else yapıları, nesne yonelımlı programlama temelleri gibi konular kavramsal kısımları toparladıktan sonra bır kursa gıtmenız cok daha ıyı olacaktır.

Cozumpark videolarını da takıp edebılırsınız ama onlar bıraz baslangıc uzerı sevıyede konuları ıcerıyor cogu.

saygılar

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 31/08/2016 18:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

🙂 Rızkı veren tabiki Allah buna şüphe yok. Demek istediğim bu meslekte dibine kadar ilerlemek içinde ve şahsi gözlemlerim. Tabiki farklı yaşlarda farklı mesleklerde çalışılabilir. Burası Türkiye kenarda bekleyen atıl bir tarlanız bile bir anda servet olabilir hayat süprizlere gebe. Ben hayatın genel akışı içerisinde yorumlamaya çalıştım. Erdem hocam zaten üstattır size bir fikir aşılamıştır mutlaka.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/08/2016 19:20

Paylaş: