Forum

C# combobox Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

C# combobox Sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,397 Görüntüleme
(@KaanTabakci)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. web form uygulamasında bi adet combobox mevcut bir kayıt formunda kimlik tipi olarak pasaport,tc no, ehliyet vs doldurdum. yapmak istediğim olay her bir seçim için ayrı formum var tc no seçildiğinde farklı bir forma yönlendirmek istiyorum ehliyet seçildiğinde farklı bir forma. ama bu formun comboboxda iteme tıkladığım anda değişmesini istiyorum. herhangi bi buton yardımı olmadan. yardımcı olursanız sevinirim.Devex. 15.1 aspxcombobox kullanıyorum.

Gönderildi : 04/04/2016 02:06

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Selectedindexchanged eventına bakın , if yada switch CASE isinizi görecektir .Comboyu postback yapmayıda unutmayın .

Gönderildi : 04/04/2016 02:23

(@KaanTabakci)
Eminent Member
Konu başlatıcı

cevabın için teşekkür ederim. switch case ile işlemi yaptım post işlemini nasıl yapabilirim?

Gönderildi : 04/04/2016 02:54

(@KaanTabakci)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selectedindexchanged eventına bakın , if yada switch CASE isinizi görecektir .Comboyu postback yapmayıda unutmayın .

cevabın için teşekkür ederim. switch case ile işlemi yaptım post işlemini nasıl yapabilirim?

Gönderildi : 04/04/2016 03:01

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Bunu Combo üzerine gelip Properies sekmesinde de yapabilirsiniz (tavsiye edilir) , Code Behind tarafında ise ,

Formun Loadında , ComboBox1.AutoPostBack = true;

Gönderildi : 04/04/2016 05:06

Paylaş: