Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

SAP C# Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
506 Görüntüleme
(@SadiHizmetli)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar

SAP den RFC Function ile ve GetTable ile Bilgi okuma olayini yaptim. ama simdi Table olmadan sadece RFC Function ile sorgulama yapmam gerekiyor. Bu konuda yardim ederseniz sevinirim.

RFC_Lade_SAP_Z3TEC_TRANSACTION_ZHP1("1443","","XB"); //function cagirimi

public string RFC_Lade_SAP_Z3TEC_TRANSACTION_ZHP1(string MATNR = nullstring ILOSC = nullstring AUFNR = null)
{ 
if (CheckSAP_Connection())
            {
                try
                { 
IRfcFunction RfcFunction = AktSAP_TransferObject.RFC_Repository.CreateFunction(SAP_Const.cAnforderung_Z3TEC_TRANSACTION_ZHP1);

if (!String.IsNullOrEmpty(MATNR)) RfcFunction.SetValue("MATNR", MATNR.Trim());
if (!String.IsNullOrEmpty(ILOSC)) RfcFunction.SetValue("ILOSC", ILOSC.Trim());
 if (!String.IsNullOrEmpty(AUFNR)) RfcFunction.SetValue("AUFNR", AUFNR.Trim()); 
RfcFunction.Invoke(AktSAP_TransferObject.RFC_Destination);
                        try
                        { 
böyle yaparak RFC Functionunu cagiriyorum. bundan sonra nasil bir yol izleyecegimi bilmiyorum.
MATNR varmi yokmu yada ILOSC varmi yokmu onu ögrenmek istiyorum.buna göre return verecegim. 
 }

Gönderildi : 25/06/2015 14:29

(@BurakSenturk)
Gönderiler: 70
Trusted Member

Selamlar,

Öncelikle çağırdığın metod string bir değer döndürmekte. (returnu görmedim ama neyse) Dolayısı ile verdiğin parametreler sonucunda,  sana string bir değer dönecek he bu değerin muhteviyatı nedir verdiklerin ile bunu söyleyemem.

MATNR ILOSC var mı yok mu sorusu bana biraz hatalı gibi geldi. Zira benim anladığım zaten sen bunları parametre olarak vereceksin bu bilgilere ait bir kayıt tablonda var mı yok mu metod sana onu döndürecek. Hatam var ise affola ben sadece yazdılarından bu yorumları çıkarıyorum.

İyi Çalışmalar Dilerim, 

Gönderildi : 29/06/2015 15:19

Paylaş: