Forum

Asp.net sayfada koş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Asp.net sayfada koşula göre bir bölgeyi gizleyip gösterme

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
844 Görüntüleme
(@HuseyinTopcu)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Sayfada şöyle bir koşul kullanmak istiyorum. Son yazılar adında bir alanım var ve bu alanı yönetim panelinden görürünür/görünmez yapmak istiyorum. Sayfanın page load olayında ayarlara göre if else kontrolü yapabilirim.

Gizlemek istediğim yerin yapısı div içinde literaller var. Tasarımın bozulmaması için divi gizlemem daha mantıklı olur. Divin bulunduğu alanı asp.net'de bir yapı içerisine alsam koşula göre enable değerini true/false olarak ayarlayabilir miyim. Hangi kontrolü kullanabilirim veya daha kullanışlı bir yolu var mıdır? Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 25/03/2015 12:25

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Asp Panel kullanın icerisine divi alın kosula göre paneli visible true false yapın en temiz ve mantıklı olan bu olur . 

Eğer tasarımınız bozuluyor ıse div tagına runat=server ekleyın ve htmlGeneric control olarak set edin .cs kodunda css propertysını degistirebilirsiniz bu durumda.

Saygılarımla

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 25/03/2015 12:50

(@HuseyinTopcu)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim deneyeceğim. Tasarım bozulmasada dediğinizi yinede araştıracağım. Asp.net C# konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bu yüzden hem bu hem diğer cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 25/03/2015 16:56

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Rica ederim kolay gelsin gene bir yardımımız olacak ise yeni bir konu açabilirsiniz.

Saygılarımla

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 25/03/2015 17:01

Paylaş: