Forum

asp.net ile bir y&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

asp.net ile bir yönetim panelini birden fazla site için kullanmak

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
499 Görüntüleme
(@HuseyinTopcu)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar şöyle bir durumla karşılaştım.

Aynı yönetim paneline sahip birden fazla site kurmam gerekiyor asp.net ile. İlkini yaptıktan sonra ikinci siteyi entegre etmek için nasıl bir yol izleyebilirim.

"yonetin" klasörü kalacak diğer bütün dosyaları silip yeni tasarıma göre oluşturmam ileride sorun çıkartırmı bunun yolu nedir? Tecrübeli arkadaşlardan fikir rica ediyorum.

Gönderildi : 21/02/2015 17:28

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Merhaba arkadaşlar şöyle bir durumla karşılaştım.

Aynı yönetim paneline sahip birden fazla site kurmam gerekiyor asp.net ile. İlkini yaptıktan sonra ikinci siteyi entegre etmek için nasıl bir yol izleyebilirim.

"yonetin" klasörü kalacak diğer bütün dosyaları silip yeni tasarıma göre oluşturmam ileride sorun çıkartırmı bunun yolu nedir? Tecrübeli arkadaşlardan fikir rica ediyorum.

Yalnış bilgi vermek istemiyorum ama master page işinizi görecektir. Master page i araştırın. 

Gönderildi : 24/02/2015 11:50

(@HuseyinTopcu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler masterpage kullanıyorum. Şöyle bir durum var:

Bir adet yönetim panelinde kontrol edilebilen bir site yaptım diyelim. İkinci sitede de aynı paneli kullanmak istiyorum. Yönetim paneli dışındaki bütün dosyaları silip yeniden eklersem sorun çıkartır mı? Veya başka nasıl yapabilirim. 

Gönderildi : 24/02/2015 16:21

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Sonuçta farklı ip ya da farklı port ile kullanarak farklı bir dbye yazacaksınız, bu ayarları sorunsuz ve doğru yaptığınızda sorun yaşamazsınız. Yada tek admin girişinden hangi site der seçtirirsiniz mesela combo ile ona göre ilgili dbye bağlanıp ona göre arayüz de getirebilirsiniz. 

Gönderildi : 25/02/2015 00:02

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Eğer farklı domaınlerde kullanacaksanız hepsının admınlerını ve db lerını bu ıs basıt. Ama siteler farklı domaınlerde admın tek bır yerde olacaksa kı buna SaaS deniyor ( Software as a Service) yapısı bir proje acın buna interface diye adlandırın . Birde Admin projesi acın . ve birde Data Access layer proıjesi . Admininiz hepsi için aynı DAL dan gelecek. Interface de aynı daldan gececek. Bu sekilde cok fazla ornek var hatta bende su anda bu anlattıgınız yapıda bır sıstem sahıbıyım clıentlar farklı admın tek farklı bır domaın uzerınde.

sorularınıza cevap vermeye calısabılırım donus saglarsanız

saygılarımla

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 02/03/2015 12:47

(@HuseyinTopcu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Beni anladığınız için çok çok teşekkür ederim. Bu posttan oldukça bilgilendim. Benimde yapmaya çalıştığım şöyledir:

Bir adet yönetim panelim var. Ben gün geçtikçe yeni özellikler ekliyorum cozumpark.com ve sizlerin sayesinde. Bu yönetim paneliyle birlikte bir site kurdum ve yayına verdim ben ikinci siteyide kurarken bu yönetim panelini kullanmak istiyorum.

Fakat temiz bir iş olsun istiyorum bunun için "yonetim" klasörünün dışındaki eski siteye ait tüm dosyaları ve klasörleri silmem yeterli olur mu? Bu işi php'de anlattığım gibi yapıyordum. Ama visual studio'da solution penceresi var.

Gönderildi : 04/03/2015 02:35

(@eravse)
Üye

Evet MVC uygulaması ise çok rahatsınız. Admin klasörünü yada areasını bırakıp devam edebilirsiniz. 

Dikkat etmeniz gereken tek husus tek db kullanıyorsanız sorun yaşarsınız ek özelliklerde context değilşti hatası alırsınız. Ama eğer her site için farklı db varsa sorun yok .

Saygılarımla  

www.profectsoft.com

Gönderildi : 05/03/2015 20:23

(@HuseyinTopcu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yok üstad MVC değil asp.net

Gönderildi : 06/03/2015 00:06

(@eravse)
Üye

bu durunda size önerim db leri ayri ayri site basina acmaniz olacaktir. ama yonetimi biraz zor olabilir fakat farkli sunucu veya hostinglerde özgür olursunuz

saygilarimla 

www.profectsoft.com

Gönderildi : 06/03/2015 00:52

Paylaş: