Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Büyük ölçüde biten asp.net projesinin komple tasarımını değiştirmek

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
374 Görüntüleme
(@HuseyinTopcu)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar şöyle bir durumla karşılaştım. Başına gelen veya tecrübeli arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.

Projeye masterpage ve content page'ler ekledim geliştirirken tasarım değişikliği gerektiren bir durum oldu. Tasarımı komple değiştirmem gerekiyor.

Yapacağım en mantıklı yol sizce hangisi olur. Benim aklıma gelen yöntemler:

1- Ya sitenin yedeğini aldıktan sonra bütün sayfaları silip css, js dosyalarıda dahil masterpage dahil bütün sayfaları yeniden oluşturmak. (Dosyaları silince masterpage - contentpage ve page'ler aynı isimle yeniden adlandırınca sorun olur mu?)

2- Veya  hiçbir sayfayı silmeyeceğim html kısımlarını güncelleyeceğim. 

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 15/02/2015 14:59

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

proje de tamamen silmeye ben karşıyım oda bir yöntem ama step by step html kısımlarını revize ederek durumu çözmeniz uzun ama daha temiz bir yol olabilir. Hem çıkacak sorunlar ile de stres yaşamamış olursunuz.

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 16/02/2015 12:29

(@HuseyinTopcu)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ben masterpage mi silip yeniden oluşturdum ve default.aspx sayfasını da. Klasörleri silmedim çünkü klasörleri silince aynı isimlerle oluşturulmasına izin vermediğini biliyorum. Şimdi sildiğim dosyalar bana bir şekilde sorun çıkartır mı? Daha önce böyle bir şey başınıza geldi mi acaba?

Gönderildi : 16/02/2015 23:57

Paylaş: