Forum

Asp.Net sepet bilgi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Asp.Net sepet bilgisini mail gönderirken sepetteki ürünlşerin resimlerinin eklenmesi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@MuzafferAk)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

İyi günler,

Hazırladığım portal yapısında bir sepet sayfam var ve sepete eklenen ürünleri burada görüntülüyorum. Ürünlerin resimleri de sepet içinde görüntüleniyor. Siparişi onayla butonuna bastıktan sonra ilgili kişiye maili gönderebiliyorum ancak giden mailde ürün resimlerini nasıl göndereceğimi çözemedim. Aşağıda mailde gelen tablomu görebilirsiniz. Tablom Listview bu arada. Bu Lv yi html e çevirip maile ekleyebiliyorum ancak dediğim gibi lv deki resimler mailde boş geliyor. Çözümü paylaşabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. 

Ürün Adı - Stok Kodu - Miktar - Resim(Resim x şeklinde geliyor) Diğer bilgiler kaç satır varsa o şekilde düzgün olarak geliyor. 

Gönderildi : 30/01/2015 18:27

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Merhaba eğer resimlerinizi /xxx/yyy/urun.jpg şeklinde gösteriyor iseniz mail ortamında zaten bu gitmeyecektir. iki çözüm önerebilirim

1 - Mail atma aşamasında butun html i replace ederek image taglarının önüne gibi değiştirmeniz

2 - bu işlem performansı etkileyeceğindan direk olarak sayfada yerleşimi yapar iken bu url ile resimleri eklemeniz.

Tercih tamamen size kalmış farklı yöntemler de olabilir. Fakat email gönderdiğinizde resmi sizin sunucularınızdan okuması gerekmektedir.

*** Attachment olarak ekleyip de gösterebilirsiniz ama bu mailinizin send ederken boyutlarını büyüteceğinden tavsiye etmiyorum.

Saygılarımla

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 30/01/2015 23:55

Paylaş: