Forum

C# Excel uygulama d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

C# Excel uygulama dağıtma

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
846 Görüntüleme
(@GokhanTopcuoglu)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar içinden çıkmadığım bir sorun var yardımlarınızı rica ediyorum.

Bir uygulamamda excelden veri çekmem gerekiyor bunun için Microsoft.Office.Interop.Excel kütüphanesini kullanarak verileri alıyorum hiçbir sıkıntı yok fakat uygulamamı office yüklü olmayan bir bilgisayarda da çalışmasını istiyorum ama hata fırlatıyor uygulama daha açılırken.

Denediğim çözümler

Microsoft Access 2013 runtime kurdum

Dll dosyalarını Proje dosyasına dahil ettim

Office Viewer sıkıntıyı çözer umuduyla onuda kurdum

Sizin önerileriniz nelerdir? 

Gönderildi : 02/10/2014 02:35

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Office Kurmadan çalıştırmak isterseniz  Microsoft Office 2010: Primary Interop Assemblies Redistributable kurmanız gerekmektedir. link  =   http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=3508 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 02/10/2014 02:39

(@sertacunal)
Gönderiler: 63
Estimable Member

Merhaba,

Yukarıdaki konuyu inceledim. Fakat Aynı sorun bendede var. İşletim Sistemi windows server 2012 Standard x64 sürümü. Verdiğiniz linktekini kurdum. Visual Studio Da yazılım geliştirdim. Localde sorun yok fakat server'a attığımda yazılım çalışmyor hata veriyor. Bunun sebebide interop olmadığından. Excel word yüklü değil zaten. Office yüklemeden bunu yapabilme şansım varmıdır? Visual Studio da İnterop 14.0.0 sürümü ve 15.0.0 sürümü ile çalışıyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/10/2017 18:48

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

VS de build X86 X64 tarafına bi bakın .

Gönderildi : 07/10/2017 04:01

Paylaş: