Forum

NetOpenX50.dll lisa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

NetOpenX50.dll lisans geçersiz hatası.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,091 Görüntüleme
(@HasanCOBAN)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

VB6 ile kendi yazdığım bir uygulama ile müşterim bilgisayarında kurulu Entegre7 Netsis programının veritabanına NetOpenX50.dll dosyasını kullanarak Fatura kaydı yapmak istiyorum. Referanslarıma NetOpenX50.dll dosyasını ekledim.

Müşterime Netsis i satan bayi, ısrarla NetOpenX50 lisansı var demesine rağmen, "Netopenx lisans geçersiz" hatası alıyorum.

Uygulamamda kullandığım kodlar Netsisin verdiği örnek kodlar ile aynı. Ve bu kodları NetOpenX30.dll kullanan başka bir müşterimde sorunsuz çalıştırıyorum. NetOpenX50.dll in gerçekten lisanslı olup olmadığını nasıl anlayabilirim. Netsis AnaSayfasındaki Yardım Menusunden Program Bilgisi ni çalıştırdım, NetOpenX ile ilgili bir şey göremedim... Eksik bir şey mi var ? Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlardan cevap bekliyorum. şimdiden tşk. ederim.

Gönderildi : 05/09/2014 02:49

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

NetOpenX lisansı otomatik kontrol eder. Eğer size Geçersiz lisans hatası veriyorsa gerçekten geçersizdir.  ama herşeye rağmen regsvr32 ......\NetOpenX50.dll /u ile dll i unregister edip regsvr32 .........\NetOpenX50.dll komutu ile tekrar register etmenizi tavsiye ederim. Eğer hala aynı hatayı alıyorsanız müşterinizin gerçekten lisansı yoktur. 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 08/09/2014 01:11

(@MustafaHEPSARILAR)
Gönderiler: 114
Estimable Member

Merhaba,

Netsis kurulu klasörlerin içinde  Servis isimli klasörün için NetMonitor tool 'dan bakabilirsin değeri 1 olanlar lisanslı uygulama/fonksiyon dur.

Gönderildi : 01/12/2014 15:11

Paylaş: