Forum

PHP MySQL Hızlandır...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] PHP MySQL Hızlandırma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,267 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhabalar,

PHP üzerine bir proje geliştiriyorum canlı bir şekilde konuşmayı sağlamak için bir sohbet sistemi fakat bu sistem 2 kişi tarafından bir birine mesaj göndermesini ve almasını sağlayacak fakat bunu PHP'de yapmak ve sayfayı yenilemeden ajax ile divi sürekli yenilemek mümkün fakat bunu MySQL kaldıracak kadar bir performans vermemesinden korkuyorum. İndexlemeyi düşündüm fakat ne kadarda düzeltmeler yapsam sistem fazla kullanıcı tarafından kullanıldığında sorunlar yaşatacaktır. MySQL mesajları kayıt etmeden bir not defterine ve not defterin uzantısını MySQL kayıt etmeyi düşündüm fakat gine binlerce kayıt oluşacak.Ve sayfa yenilendiğinde bu sohbet silinmesi gerekiyor. Gereksiz yere alan ve MySQL yormak istemem. Biraz araştırma yaptım ve node.js ile bilgi topladım çok hızlı bir sistem ve socket.io adındaki sitede benzer bir sohbet sistemini geliştirilmiş fakat bir port üzerinden kurulum yapılıyor sanırsam.Fakat fazla bir bilgim yok node.js ile sizce nasıl bir yol izlemeliyim. 

Gönderildi : 22/07/2014 01:16

(@hakankaya)
Gönderiler: 82
Estimable Member

aradığınız cevabı bulmuşsunuz node.js .

Node js Server side javascript ilk etapta oda neymiş gibi geliyor akla ama gayet mantıklıbir sistem.

Googleda bir çok konu var kurulumu ve kullanımı hakkında

Kolay gelsin şimdiden. 

Gönderildi : 22/07/2014 02:27

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

node.js kurmak istiyorum fakat bunun için bir sunucu gerekiyormuş fakat benim kurulum yapmam için bir sunucu bulma imkanım yok sistem olarak hostinge kurmak için bir yöntemi var mı ? İnternet te  araştırdım belli siteler ip veriyorlar bu şekilde ne seviyede güvende olur ne seviyede sorun yaşarım veya node.js dışında bir yöntemi var mı ? 

Gönderildi : 22/07/2014 05:20

(@hakankaya)
Gönderiler: 82
Estimable Member

En az bir vpse ohtitaciniz var sunucunuzu kendiniz ayarlamalisiniz.

Gönderildi : 22/07/2014 17:11

Paylaş: