Forum

w3wp.exe hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

w3wp.exe hatası

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
546 Görüntüleme
(@TugbaKanit)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

herhangi bir pcden serverdeki sayfama ne zaman girsem serverde w3wp.exe hatası alıyorum ve site çalışmıyor . hata olarak "Type mismatch :"'session" hatası alıyorum . Bu sayfaları önce uzun süre başka serverde sorunsuz kullandım. Server değişikliği yaptım şimdi çalışmıyor. İşin garibi başka bilgisayarlarda web asp adlı program ile siteyi sunucuya bağladığımda bu problemle karsılasmıyorum. siteyi serverin ISS'si üzerinde çalıştırınca hata veriyor. güvenlik açığı olabilir diye aracı program ile çalıştırmak istemiyorum. ISS nin ayarlarından anlamıyorum. ne denediysem olmadı.

server normal asp sayfalarda problem çıkartmıyor. ne zaman sql serverle bağlantılı sayfayı yüklesem hata veriyor. siteyi başkasına yaptırmıştım şuan sahibine ulaşamıyorum. haftalardır uğraşıyorum sorunu anlayamadım. amatörce yazdığımın farkındayım. pek anlamıyorum bu işten.

serverde çıkan hata alttaki linktedir.

şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 03/04/2014 14:28

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

ASP konusunda çok iyi olduğumu söyleyemem, sizin için sorunu biraz araştırdım. Aşağıda ki linki inceler misiniz ?

http://social.technet.microsoft.com/Forums/tr-TR/861bd576-8c5d-45e0-af5e-38b5f6db65ea/w3wpexe-nedir?forum=sqltr

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/04/2014 17:29

(@MustafaPAT)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Merhaba,

Sorun gayet basit ve bariz ben buradayım diyor.

SQL bağlantında sorun var.

SQL Bağlantı kodunu gönderebilirsen yardımcı olabilirim.

birde IIS hangi versiyonu kullanıyorsun?

ODBC var mı?

Gönderildi : 16/04/2014 22:03

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Bu hata genelde database den gelir.Db serverlarınızda versiyon değişimi oldumu , SQL2000 ile 2012 arasında bazı tiplerde sorun oluşabiliyor. 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 04/09/2014 18:46

Paylaş: