Forum

C# Kitap sayfa sayı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

C# Kitap sayfa sayısına göre kaç rakam kullanılmıştır...

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
961 Görüntüleme
(@SemihBAYRAKTAR)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhablar;

Bana aşağıda vereceğim şekilde bir kodlama lazım bunu için yardımcı olursanız sevinirim...

Bir kitaba sayfa numaraları verilirken hangi rakamdan (rakam) kaç tane kullanılacağı (kullanılacak) kullanıcı tarafından girildiğinde bu kitabın kaç sayfadan oluştuğunu bulan RakamTuket isimli bir sınıf tanımlanacaktır.

Örneğin bir kitaba sayfa numaraları verilirken 689 tane 1 rakamı kullanılmıştır. Dolayısıyla bu kitabın sayfa numarası 1234 olacaktır.

RakamTuket rt = new RakamTuket(1, 689);

Console.WriteLine("{0}", rt.Sayfa);

Console.ReadLine();

Sınıf diyagramı bu linkten ulaşabilirsiniz....

Gönderildi : 23/03/2014 00:36

(@Okan_SARI)
Gönderiler: 5
Active Member

Selamlar, dostum konuyu biraz daha açarsan daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

Gönderildi : 24/03/2014 22:38

(@guneyoktayli)
Gönderiler: 227
Reputable Member

Merhablar;

Bana aşağıda vereceğim şekilde bir kodlama lazım bunu için yardımcı olursanız sevinirim...

Bir kitaba sayfa numaraları verilirken hangi rakamdan (rakam) kaç tane kullanılacağı (kullanılacak) kullanıcı tarafından girildiğinde bu kitabın kaç sayfadan oluştuğunu bulan RakamTuket isimli bir sınıf tanımlanacaktır.

Örneğin bir kitaba sayfa numaraları verilirken 689 tane 1 rakamı kullanılmıştır. Dolayısıyla bu kitabın sayfa numarası 1234 olacaktır.

RakamTuket rt = new RakamTuket(1, 689);

Console.WriteLine("{0}", rt.Sayfa);

Console.ReadLine();

Sınıf diyagramı bu linkten ulaşabilirsiniz....

şimdi genel olarak algoritmayı oluşturmak için detaylı şekilde izahata gerek olduğunu düşünüyorum;

Örn: 

Adet      Kullanılacak Rakam değeri
1 8
2 7
6 1
3 9
7 0

. .
. .
. .
. .  gibi çoğaltılabilir, bu noktada veri girşi kaç farklı şekilde yapılacak yukarıdaki gibi yani 5 adet textbox olacak 5 adet de buna karşılık gelen kullanılacak rakam değerleriniş belirtmek için textbox olacak  gibi bunları belirttikten sonra kitap sayfası kaç haneli olacak yada hane sınırı belirtilecek mi?

Gönderildi : 25/03/2014 12:14

Paylaş: