Forum

DewExpress GridView...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DewExpress GridView LookUpUedit Kullanımı hakkında?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
576 Görüntüleme
(@FatihYAZICI)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar devexpress grid nesnesinde kolon başlıklarım şunlar STOK_NO,STOK_KODU,STOk_ADI,BIRIM_NO bu başlıklardan oluşuyor. grid nesnesini doldurduktan sonra BIRIM_NO surtununda lookUpEdit nesnesi yerleştirdim. ve bu nesne griddeki güncel satırın STOK_NO alanındaki stok numarasına göre stokun birimlerini çekip lookupedit nesnesine yüklemesini istiyorum. ama projeyi çalışyırdığımda birim_no hanesine tıklayınca tıkladığım satırın birimleri lookupedit nesnesine doluyor fakat aynı birim numarası olmayan farklı birimgrubu  olursa onunkini boş getiriyor, boş gelene tıklayınca da bu sefer dolu olanlar boşalıyor. ama proje yeni başladığında hiçbiri gelmiyor.

kodlarım aşağıdaki gibi bakabilirseniz sevinirim

[code]
private void Test5_Load(object sender, EventArgs e)
{
GridDoldur();
}
void GridDoldur()
{
DataTable dt = new DataTable();
int M_StokNo = 9;
string sql = "EXEC URT_ALTMALZEME '" + system.FirmaNo("uzun") + "'," + M_StokNo + "";
SqlDataAdapter adap = new SqlDataAdapter(sql, system.baglan());
adap.Fill(dt);
gridControl1.DataSource = dt;
}
private void gridView1_FocusedRowChanged(object sender, FocusedRowChangedEventArgs e)
{
int SatirNo = e.FocusedRowHandle;
string StokNo = gridView1.GetRowCellValue(SatirNo, "ALT_MAMUL_STOK_NO").ToString();
DataTable dtBirim = new DataTable();
string Sorgu = "EXEC URT_BIRIMLER '" + system.FirmaNo("uzun") + "','" + StokNo + "','' ";
SqlDataAdapter adBirim = new SqlDataAdapter(Sorgu, system.baglan());
adBirim.Fill(dtBirim);
rpLook.DataSource = dtBirim;
rpLook.DisplayMember = "BIRIM_ADI";
rpLook.ValueMember = "BIRIM_NO";
}
[/code]

Gönderildi : 15/02/2014 18:03

(@kenanilgun)
Gönderiler: 544
Üye

Merhaba,

Windows application bir uygulamamı geliştiriyorsunuz?

Gönderildi : 20/02/2014 11:40

(@fatihyazici)
Gönderiler: 57
Trusted Member

evet Windows Application uygulaması lütfen yardımcı olursanız sevinirim

hiç bir yerde açıklayıcı bir doküman bulamadım. dokümanların tamamında LookUpEdit içindeki seçenekleri el ile manuel doldurup yazmışlar bu benim işimi görmüyor satıra göre dolan lookupedit olması gerekiyor. o satırın 0. sütünda Stok_NO alanına göre BirimGetir sstored proceduresi var parametresi de STOK_NO bunu gördüğü anda lookupedit dolmasını istiyorum bu kadar ...

Gönderildi : 20/02/2014 13:55

Paylaş: