Forum

iss hakkında.

Bildirimler
Hepsini Temizle

iss hakkında.

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
472 Görüntüleme
(@HuseyinOZALP)
Gönderiler: 160
Estimable Member
Konu başlatıcı

selamlar, konuyu doğru yerde açtım mı bilmiyorum ama sanırım en uygun yer bu kısım sanırım.

bizim network ortamıdan netcenter var (ağa bağlı harrdidk.)

buna ip yazarak bağlanıp istdeğimiz klasörlere ulaşıyoruz.

ben kolaylık olsun diye bir html sayfası yaptım her kullanıcının masaüstüne kopyaladım. html üstündeki linklere tıklayınca  networkteki klasörler direk açılıyor ve çok kullanışlı oldu.

fakat ben bunu bir adım ileri götürüp bir iss kurdum.  Sayfayı kullanıcılarda iss serverdan açtım. buradan linke tıklayınca networkteki dosyayı explorerdan açmak yerine web sayfası getirmeye çalışıyor.

ne kadar uğraştıysam ağda bulanan bir klasörü açtıramadım. bunun iss üzerinde bir ayarı varmıdır.

bunu masa üstündeki bir html dosyasından denersem oluyor. aradaki fark nedir acaba.

teşekkürler. 

Gönderildi : 09/01/2014 13:41

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba iis demek istediniz sanırım. Bu uygulamayı çalıştırmak için rica etsem menülerde ki linkleri aşağıdaki gibi verebilir misiniz?

Örnek, 

File://server/ortakklasor/ 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/01/2014 17:55

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet iis demek istedim.

linki dediğiniz şekilde yapıyorum.

ama açmıyor.

hemen link  ../../ortakklaör şeklinde değişiyor. 

linke tıklayınca yeni bir web sekmesi açıyor. 

ve şöyle bir hata veriyor.

404 - Dosya veya dizin bulunamadı.

Aradığınız kaynak kaldırılmış, adı değiştirilmiş ya da geçici olarak kullanım dışı 

Gönderildi : 09/01/2014 18:06

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba şu anda 120 ayrı linki bu şekilde çalıştırıyorum. Adımlarda mutlaka bir eksik olmalı kodunuzu paylaşırsanız bakalım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/01/2014 18:30

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

<html>

<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1254">
<title>Multimedia Arşivi</title>
<style>
<!--
p
 {margin-right:0cm;
 margin-left:0cm;
 font-size:12.0pt;
 font-family:"Times New Roman","serif";
 }
-->
</style>
</head>

<body>

<p align="center" style="margin-left: 0cm; margin-right: 0cm; margin-top: 0cm; margin-bottom: .0001pt">
<a href="../../sinifogrtemen" style="color: blue; text-decoration: underline; text-underline: single"><b>
<span
    style='font-size:10.0pt;font-family:"Arial","sans-serif";'>Multimedia
    Arşivi</span></b></a></p>
<p align="center" style="margin-left: 0cm; margin-right: 0cm; margin-top: 0cm; margin-bottom: .0001pt"><b><span
    style='font-size:10.0pt;font-family:"Arial","sans-serif";color:black'>
 <a target="_blank" href="../anaokulu" style="color: blue; text-decoration: underline; text-underline: single"><span style='color:navy'>Anaokulu</span></a></span></b></p>
<p align="center" style="margin-left: 0cm; margin-right: 0cm; margin-top: 0cm; margin-bottom: .0001pt"><b><span
 <a target="_blank" href="../ilkogretim" style="color: blue; text-decoration: underline; text-underline: single"><span style='color:navy'>İlköğretim</span></a></span></b></p>
<p align="center" style="margin-left: 0cm; margin-right: 0cm; margin-top: 0cm; margin-bottom: .0001pt"><b><span style='font-size:10.0pt;
    font-family:"Arial","sans-serif";color:black'>
 <a target="_blank" href="../lise" style="color: blue; text-decoration: underline; text-underline: single"><span style='color:navy'>Lise</span></a></span></b></p>
<p align="center" style="margin-left: 0cm; margin-right: 0cm; margin-top: 0cm; margin-bottom: .0001pt">
 <b>
 <span style='font-size:10.0pt;
 <a target="_blank" href="../torenler" style="color: blue; text-decoration: underline; text-underline: single"><span style='color:navy'>Törenler</span></a></span></b></p>

</body>

</html>

Gönderildi : 09/01/2014 18:55

(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Soruyu yanlış başlık altında sormuşsunuz.

Gönderildi : 09/01/2014 19:08

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
Ben düzenledim test ettim sıkıntı yok. Aşağıdaki aşanlarda sadece kendi linklerinizi kullanın. Slash işaretlerinin yönü aşağıdaki gibi olsun.

<html>

<head>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1254">

<title>Multimedia Arşivi</title>

<style>

<!--

p

{margin-right:0cm;

margin-left:0cm;

font-size:12.0pt;

font-family:"Times New Roman","serif";

}

-->

</style>

</head>

<body>

<b>

<span

style='font-size:10.0pt;font-family:"Arial","sans-serif";'>

<a style="color: blue; text-decoration: underline; text-underline: single" href="file://server/Klasor">

Multimedia Arşivi</a></span></b></p>

<a target="_blank" style="color: blue; text-decoration: underline; text-underline: single" href="file://server/Klasor"><span style='color:navy'>

Anaokulu</span></a></span></b></p>

<a target="_blank" style="color: blue; text-decoration: underline; text-underline: single" href="file://server/Klasor"><span style='color:navy'>

İlköğretim</span></a></span></b></p>

<p align="center" style="margin-left: 0cm; margin-right: 0cm; margin-top: 0cm; margin-bottom: .0001pt"><b><span style='font-size:10.0pt;

Lise</span></a></span></b></p>

<b>

<span style='font-size:10.0pt;

Törenler</span></a></span></b></p>

</body>

</html> 

Gönderildi : 09/01/2014 19:10

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

href=file://server/Klasor

kısmında server kısmına serveren ip sini yazdım olmadı, servername yazdım omadı. linke tıklayınca hiç tepki vermiyor.

servermiz versiyonu Windows server 2012 R2

Gönderildi : 09/01/2014 19:29

(@www-rizasahan-com)
_

Bende sıkınıtı olmadna çalışıyor. Bu local siteyi internet seçenekleri güvenlik kısmında güvenilen sitelere ekleyip deneyebilir misiniz?

Gönderildi : 10/01/2014 11:54

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

onuda denedim ama olmadı...

Gönderildi : 10/01/2014 17:13

Paylaş: