Forum

MS-SQL Sum,Union so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MS-SQL Sum,Union sorgusu

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
585 Görüntüleme
(@emre_ugur)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

2 tabloyu union ile birleştiriyorum. Yapmış olduğum sorgu aşağıdadır. Sonuçları görüntülüyorum ama tek isteğim Fatura numaralarını ve içerisindeki kalemleri tek tek gösteriyor. Bu faturaları tek satıra alıp tutar kısmına toplamını yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim.(MNo:Müşteri No, FNo:FaturaNo)

SELECT Gecici.MNo, Musteri.MAdi, Musteri.BAdi, Gecici.FaturaTutar, Gecici.FaturaTarih, Gecici.FNo, Gecici.TahsilatTutar, Gecici.TahsilatTarih, Gecici.GFNo, (SELECT CAST(CASE WHEN Gecici.TahsilatTutar >= Gecici.FaturaTutar THEN 1 ELSE 0 END AS bit)) AS 'Odendi' FROM Gecici INNER JOIN Musteri ON Gecici.MNo = Musteri.MusteriNo UNION ALL SELECT Aktarim.MNo, Musteri.MAdi, Musteri.BAdi, Aktarim.TTutar, Aktarim.FaturaTarih, Aktarim.FNo, Aktarim.YTutar, Aktarim.YTarih, Aktarim.GFNo, (SELECT CAST(CASE WHEN Aktarim.YTutar >= Aktarim.TTutar THEN 1 ELSE 0 END AS bit)) AS 'Odendi' FROM Aktarim INNER JOIN Musteri ON Aktarim.MNo = Musteri.MusteriNo ORDER BY MNo

Gönderildi : 26/11/2013 14:39

(@emre_ugur)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sözdiziminde hata var diyor. (INNER kısmında) 

Sadece aşağıdaki kısmı çözersek union ile diğer tablo ile de birleştirebilirim.

Aktarim.MNo, Musteri.MAdi, Musteri.BAdi, Aktarim.TTutar, Aktarim.FaturaTarih, Aktarim.FNo, Aktarim.YTutar, Aktarim.YTarih, Aktarim.GFNo, (SELECT CAST(CASE WHEN Aktarim.YTutar >= Aktarim.TTutar THEN 1 ELSE 0 END AS bit)) AS 'Odendi' FROM Aktarim INNER JOIN Musteri ON Aktarim.MNo = Musteri.MusteriNo ORDER BY MNo

Burada Fatura numarasına göre nasıl gruplama yapıp aynı fatura numarası olanları tek satıra getirip TTutar kısmına da toplamını yazabilirim.

Gönderildi : 26/11/2013 17:45

Paylaş: