Forum

.Net Visual Studio ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

.Net Visual Studio 2008 Sql server bağlantısı

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
589 Görüntüleme
(@gokhanyasar-2)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Raporlama için yazdığım bir programda kullandığım sorgular management studio üzerinden 1 sn. içinde sonuç verirken programda 10-15 sn yi buluyor. Hızlandırmak için tablo üzerinde indexleme de yaptım. Bağlantı olarak SqlClient.SqlConnection ve System.Data.OleDb.OleDbConnection kullandım. Her ikise management studio ya göre çok yavaş çalışıyor. Daha hızlı sonuç almak için nasıl bir bağlantı seçeneği kullanmalıyım? Kullandığım Connectionstring şu şekilde "Data Source=192.168.1.12;Initial Catalog=BT;User Id=user;Password=a1234;"

Gönderildi : 12/03/2013 00:15

(@borahanarslan)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Raporlama için yazdığım bir programda kullandığım sorgular management studio üzerinden 1 sn. içinde sonuç verirken programda 10-15 sn yi buluyor. Hızlandırmak için tablo üzerinde indexleme de yaptım. Bağlantı olarak SqlClient.SqlConnection ve System.Data.OleDb.OleDbConnection kullandım. Her ikise management studio ya göre çok yavaş çalışıyor. Daha hızlı sonuç almak için nasıl bir bağlantı seçeneği kullanmalıyım? Kullandığım Connectionstring şu şekilde "Data Source=192.168.1.12;Initial Catalog=BT;User Id=user;Password=a1234;"

Merhaba ben genellikle veritabanı diye bir class oluşturup öyle bağlantı sağlıyorum seninkindeki gibi bağlantı stringim  ama ben System.Data.SqlClient kullanıyorum referans olarak ekle öyle dene istersen bende öyle seninki gibi uzun bir zaman sorunu yaşanmıyor

Gönderildi : 12/03/2013 05:21

(@gokhanyasar-2)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Data.sqlclient ile de gene aynı sorunu yaşadım. db üzerinde indexing ile sorun çözüldü.

Gönderildi : 14/03/2013 20:13

Paylaş: