Forum

Dll kayıt hatası 0x...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dll kayıt hatası 0x80004005

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,132 Görüntüleme
(@mehmetkocakaya)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar ;

Esprit 2006 programı ve Win 7 Pro 64 işletim sistemi var. Esprit programının kurulumu esnasında KBMProcessMngr.dll dosyasının girişi esnasında hata veriyor.Dosyayı tek başına kayıt etmek istediğimde ise

"KBMProcessMngr.dll" modülü yüklendi ancak DLLRegisterServer çağrısı 0x80004005 hata koduyla başarısız oldu.

uyarısı alıyorum. Şu linkte benzer hata ile karşılaşan arkadaşlar çözüme ulaşmışlar lakin bende olmadı.

http://social.msdn.microsoft.com/Forums/lv-LV/jscript/thread/b7d1a35f-3759-4217-91ba-e4416ac19d78 

Ne dosya ile ne programın o versiyonunun kurulumu ile ilgili google'da sağlıklı bilgi yok. Elimde bu programın kurulu olduğu aynı konfigurasyona ve aynı işletim sistemine sahip bir bilgisayar var. Yani kurulum imkansız değil. Sağlıklı çalışan bilgisayarda dll dosyasını da tek başına kayıt edebiliyorum, programı da sıfırdan kurabiliyorum. Kurulum yapılamayan bilgisayarın işletim sistemi sıfır kuruldu güncellemeler ve programın istediği ön kurulumlar harici hiçbişey yok.

Gönderildi : 06/03/2013 12:47

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

sağlıklı çalışan os ile sorunlu olan os nin regional settings ayarları da aynı mı? (bu konu hakkında uzmanlığım yok ancak bir çok programda regional settings çok önemli bir ayar olabiliyor.)

Gönderildi : 01/05/2013 02:31

(@serkanakbaba)
Gönderiler: 13
Active Member

Konunun üstünden baya geçmiş ama belki başkalarına lazım olabilir.

komut istemini(CMD) yönetici olarak çalıştırıp denerseniz düzelecektir.

Gönderildi : 29/01/2014 16:58

Paylaş: