Forum

Mouse Hareketlerini...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mouse Hareketlerini İzleme

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
524 Görüntüleme
(@MustafaCICEK)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Web sayfasında mouse ile yapılan olaylar Mouse Event Handlers ile izlenebiliyor. 

Benim yapmak tam olarak istediğim kullanıcının belli bir açı ile belli bir ölçüde yaptıklarını takip etmek.

Örneğin:

- Kullanıcı ekranın solundan (left:0) sağa doğru (ör: 100px) sürüklemesi.

- Yukarıdan (top:0) aşağı (100px) sürüklemesi.

İstediğim şeylerin çoğu sayfada mouse ile gezinme hareketleri sonucunda yapılacak. Kullanıcı herhangi birşeye tıkladığında istediklerimi kolayca yaptırabiliyorum ama tıklamadan, sadece gezindiği zaman bazı olaylar harekete geçirmek istiyorum.

Bu en iyi ne şekilde yapılabilir?

Thanks in advance for your answers 😉 

Gönderildi : 18/02/2013 23:53

(@behzadkapucu)
Gönderiler: 71
Trusted Member

http://www.clicktale.com/ anladığım kadarıyla böyle birşey arıyorsunuz,

http://paperjs.org/features/ sayfasında da aradığınıza benzer şeyler olabilir

-konu dışı-

linuxte fsck diye bir komut var, üye adınızı gördüğümde bi duraksadım acaba ne demek istemiş olabilir diye düşündüm, sonradan anladım 🙂 Algıda seçicilik garip durumlara yol açıyor 🙂

Gönderildi : 19/02/2013 13:36

(@MustafaCICEK)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet ilk örnek sitedekine benzer. Ama gördüğüm kadarı ile orda belli paneller var onların üzerine gelince olaylar yapılıyor. 

Ayrıca ikincis sitedeki efectler süper.

Böyle hazır şeyleri kullanmaktansa kendi kodumu kendim yazmayı tercih ederim. Ne olduğunu, nasıl yapıldığını çözemeden, kullansam bile benim için çalışmasının bir anlamı kalmıyor. 

Siz olsanız, kendi kodunuzu kendiniz yazsanız, nasıl bir çözüm yoluna giderdiniz?

-konu dışı- 

Yaratıcı olmuş mu? 🙂 sonuna noktalı virgül eklesem daha havalı olur gibime geldi şimdi öyle diyince 🙂 mstfcck;

Gönderildi : 20/02/2013 01:40

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

yaratıcı veya havalı oluşu bir yana henüz site yönetimince muhtemelen farkedilmemiş sanırım 

çünkü isim soyisim şeklinde nick uygulanması konusunda karar alındığını ve uygulamaya konduğunu

aksi şekilde davranan kullanıcıların kapatıldığını biliyorum

Gönderildi : 20/02/2013 16:34

(@MustafaCICEK)
Active Member
Konu başlatıcı

yaratıcı veya havalı oluşu bir yana henüz site yönetimince muhtemelen farkedilmemiş sanırım 

çünkü isim soyisim şeklinde nick uygulanması konusunda karar alındığını ve uygulamaya konduğunu

aksi şekilde davranan kullanıcıların kapatıldığını biliyorum

Evet hocam o yüzden ban yedim 🙂 Konu ile ilgili bilgim yoktu, forum yöneticisinden rica ettim hesabımı tekrar aktif hale getirdi. 🙂

Gönderildi : 23/02/2013 03:27

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Bildiğim kadarıyla jquery ile bu yapılabiliyor dhtml ile felan yöntemi olmayabilir bunun uygulandığı WP temelli blog'lar görmüştüm.
Bir de bunu iframe'ler içine uygulamak sanki bana doğru olur gibi geliyor. Sınırlandırma olmazsa çok event atlayabilir tabi uzmanlık alanım değil. 🙂

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/02/2013 03:49

Paylaş: