Dış İP ye şifre koy...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Dış İP ye şifre koyma  

  RSS
Yücel Gürel
(@YucelGurel)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Benim bir konuda yardıma ihtiyarcım var. Çalıştığım şirkette logo kullanılıyor ve sql ve asp kullanılarak raporlama yapılıp intranet üzerinde yayınlanıyor. Localden giren kişiler raporları inceliyor. Fakat intranete dış İP açarak dışardan da raporlara erişilmek isteniyor. Dış İP açtık fakat dış ip ye bilen herkesin girememesi için şifre yapmamı istediler ama ben nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yardımınız için teşekkürler. 

Alıntı
Gönderildi : 28/12/2012 23:24
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,
Bir nevi extranetten bahsediyorsunuz sanırım. Dışarıdan ipye erişime şifre koymak söz konusu olamaz. Bu sistemi bir firewall üzerinden publish edip uygulamanıza parolalı erişim yapılmasını sağlayabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2012 00:49
Yücel Gürel
(@YucelGurel)
Üye

Eğer web sitesi html olmasaydı index yerine başka bir dosyaya dış ip yi yönlendirip bu işi yapabilirdim diye düşünüyorum. Fakat benim sorunun web sitesi html olduğu için index dosyasından ulaşılabiliyor. İçeriden girende dışardan girende aynı indexi göreceği için şifre her iki tarafıda etkiliyor. Fakat farklı bir index dosyasına ip atayıp bu dosyadan kodla yönlendirme yapabilirsem bu iş olur diye düşünüyorum ama böyle bir yöntem var mı bilmiyorum!

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/12/2012 18:45
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Ön sayfaya platformunuzda asp çalışabiliyorsa bir asp koyup şifreyide db içerisine gömebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/01/2013 01:26
Paylaş: