Forum

MVC 4'te WebGrid yo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MVC 4'te WebGrid yok !

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
490 Görüntüleme
(@tarik_kara)
Gönderiler: 406
Honorable Member
Konu başlatıcı

Mvc 4 yükledim

bir progam yazarken var grid = new WebGrid(Model);  yazdım hemen WebGrid ifadesinin altı kırmızı çizgi oldy ve çalıştırdığımda da hata verdi tabii.oysa izlediğim bir videoda aynısını yazarken WebGrid ifadesi vardı ve mavi renk alıyordu.yüklemem mi lazım birşeyleri nasıl yapıcam bilemedim.

Gönderildi : 23/12/2012 18:59

(@RagipUNAL)
Gönderiler: 171
Estimable Member

Merhabalar;

c# da örnekleme yaparken using i kullanarak kütüphaneyi syfaya ekliyorduk. Bunda aynı durum olabilir diye düşünüyorum. Bence bir kontrol edin derim. Mvc bilmediğim için aklıma gelen tek şey bu. Var olduğunu bildiğiniz bir yapı, studio da altı çizili geliyorsa mutlaka kütüphane eklimi diye bakmak lazım.

Gönderildi : 24/12/2012 23:44

(@ErginTIRAVOGLU)
Gönderiler: 1
New Member

Selam,

Altı kırmızı kelimenin üzerine sağ tıklayıp açılan menüden "Resolve" u seçerseniz gerekli kütüphaneyi otomatik olarak sayfa başına ekleyecektir. Aynı şekilde kırmızı kelimene bitişik bi şekilde Ctrl+. (kontrol ve nokta) tuşlarına basarsanızda yine size eklenecek kütüphaneyi gösterir.

Sizin aradığınız kütüphaneyi ise;

using System.Web.Helpers;

şeklinde tanımlayabilirsiniz.

Gönderildi : 27/12/2012 20:10

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

.cs dosyası değil bu cshtml . bu yüzden de usingle birşey ekleyemem.

Gönderildi : 03/01/2013 22:07

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

yaptım ama eklemiyor.sağ tıklayınca da resolve diye bir seçenek çıkmıyor.sözüne ettiğiniz kütüphane de web.config de var ama hala aynı hatayı veriyor.

Gönderildi : 03/01/2013 22:10

(@MesutCAKIR)
New Member

Referanslarınızı kontrol edin eğer yok ise ekleyin.

Var ise silin tekrar ekleme yapın.

aşağıda bulunan kodu çalıştırın. "@{}" içerinde bulunan kodları Action içerisinde de deneyin eğer o şekilde çalışıyorsa Projenize referans eklenmiş demektir.

sonrasında cshtml yani view dosyamızın içerisinde deniyoruz. Olmak zorunda. 

@{
    var lsit = new List<dynamic>();
    lsit.Add(new { Name = "Mesut", Surname = "ÇAKIR" });
    var wg = new System.Web.Helpers.WebGrid(lsit, new List<string> { "Name", "Surname" });
}
@wg.GetHtml()

Olmadığı taktirde [email protected] adresine yazabilirsiniz. Gerektiği taktirde team viewer ile destek verilecektir. 

Gönderildi : 14/01/2013 01:10

(@HilmiSARI)
New Member

Ayrıca

Reference' a System.Web.Helpers Ekledikten sonra Properties'den local Copy Özelliğini True Yapmak Lazım

Bnede Sorun Böyle Çözüldü. diğer türlü çalışmıyor.

Referanslarınızı kontrol edin eğer yok ise ekleyin.

Var ise silin tekrar ekleme yapın.

aşağıda bulunan kodu çalıştırın. "@{}" içerinde bulunan kodları Action içerisinde de deneyin eğer o şekilde çalışıyorsa Projenize referans eklenmiş demektir.

sonrasında cshtml yani view dosyamızın içerisinde deniyoruz. Olmak zorunda. 

@{
    var lsit = new List<dynamic>();
    lsit.Add(new { Name = "Mesut", Surname = "ÇAKIR" });
    var wg = new System.Web.Helpers.WebGrid(lsit, new List<string> { "Name", "Surname" });
}
@wg.GetHtml()

Olmadığı taktirde [email protected] adresine yazabilirsiniz. Gerektiği taktirde team viewer ile destek verilecektir. 

Gönderildi : 14/01/2013 16:36

Paylaş: