Forum

Plesk Panel Veritab...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Plesk Panel Veritabanı Bağlantı Hatası

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,166 Görüntüleme
(@ErcanAyhan)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ben plesk panelde x diye bir sql server veritabanı oluşturdum. ve buna kullancı ekledim..kullanıcı adı : park şifre:123 ben visual studion 2010 da asp.net projemde bir button koyup button içinde plesk panele olan bağlantıyı denemek için bağlantı kodumu yazdım.. try cath içersinde kullandım. bu proje httpdocs içine attım sorunsuz açılıyor fakat cath blogundaki hatayı sürekli tekrar ediyor.. bağlantı kodum şöyle:

try

{

SqlConnection sqlbaglanti = new SqlConnection("Data Source=85.XXX.XX.XX; Initial Catalog=X; User ID=park; Password=123; Trusted_Connection=False");

sqlbaglanti.Open();

Label1.Text = "Bağlantı sağlandı..";

sqlbaglanti.Close();

}

catch (Exception)

{

Label1.Text = "Bağlantı hatası..";

}

ayrıca ben sqldatasource ile de gridview w veri çektim yine bu baglantı hatasını verdiğinden ben de önce böyle bi deneme yapıp sonra ona geçeyim dedim. 

lütfen  yardımcı olun..... 

Gönderildi : 02/09/2012 13:57

(@SelimYilmaz)
Gönderiler: 82
Estimable Member

sql connection u config dosyasının içinde yazıp kullanırsan daha sağlıklı olur

Gönderildi : 02/09/2012 22:05

(@SelimYilmaz)
Gönderiler: 82
Estimable Member

akşam zamanım yoktu cevap tam yazamadım ama..

çalısan projelerimden birinden connection string cümlesini kopyalıyorum.. kontrol edersin..

web config dosyasından: 

<connectionStrings>

<add name="database adı" connectionString="Data Source=mssql.siteadi.com;Initial Catalog=databaseadi.mdf;User Id=databasekullaniciadi;Password=şifre" providerName="System.Data.SqlClient"/>

</connectionStrings> 

Gönderildi : 03/09/2012 17:48

(@ErcanAyhan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim hocam sanırım plesk panelde bana database izni vermemişler dediğiniz de bana lazım .ok teşşekkür ederim denedikten sonra çalışan kodu buraya  yazacağım..

Gönderildi : 03/09/2012 19:55

(@ErcanAyhan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sorunu şu şekilde çözdüm.

Sql server acılır.Açıldıgında normalde örnegin Ercan-Pc yazar buraya ilgili serveraın ip adresi yazılır. Sql server authentication seçilip kullanıcı adı ve şifre girilir. kullanıcı adı ve şifre bizim plesk panelde önceden oluşturduğumuz veritabanı için kullanılandır. sonra baglandığını gördüm. ve gerekli tabloları sql server üzerinden oluşturdum ve sql server üzerinden verilerimi normal local makineeki gibi görebiliyorum. 

Gönderildi : 04/09/2012 23:12

Paylaş: