Forum

fatura ödeme m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

fatura ödeme merkezi hakkında

25 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
804 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

fatura ödeme merkezi programlarında müşteriye ait elektrik faturası textboxa nasıl görüntüleniyor acaba. ilk defa gelse bile ödeme tutarı biliniyor. tedaşamı bağlanıyor. su için belediyeye mi telefon için telekoma mı bağlanıyor. bunun yöntemi nedir acaba

Gönderildi : 29/06/2012 14:10

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

web servislerini kullanıyorlar 

odemenin yapılacagı kuruma baglanıp (muhtemelen kullanıcı kodu sifre ile ) ödeme bilgisini alıyorlar  

Gönderildi : 29/06/2012 14:11

(@kenanilgun)
Gönderiler: 544
Üye

Merhaba ekinonline,

Fatura ödeme sistemleri üzerine 4 seneden beri çalışmaktayım,
Fatura sorgulama sistemleri üzerine özel webservislerim var bankalar, kurumlar vb. gibi kuruluşların faturaların sonuçlarını verdiği sitelerinden genellikle sonuçları alıyorum. Web servisim sayesinden gelen xml sonuçlarını program, web veya dış firmalara sorgulama hizmetide sağlıyorum. Ben bu şekilde hizmet veriyorum.

Farklı sorunuz varsa yardımcı olabilirim

İyi çalışmalar 

Gönderildi : 29/06/2012 14:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bununla ilgili küçük bir uygulama verirseniz sevinirin. mantığını tam anlayamadım çünkü. bankalara üye olmak mı gerekiyor

Gönderildi : 29/06/2012 20:59

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Fatura sorgulama sistemleri üzerine özel webservislerim var bankalar, kurumlar vb. gibi kuruluşların faturaların sonuçlarını verdiği sitelerinden genellikle sonuçları alıyorum.

web servisleri nasıl kuruluyor ve bankalar faturaların sonuçlarını nasıl veriyor. rss ile mi. örnek uygulama verirseniz sevinirim

Gönderildi : 29/06/2012 21:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bununla ilgili örnek verecek yok mu acaba

Gönderildi : 30/06/2012 15:15

(@Anonim)
Konu başlatıcı

örnek vermeniz mümkün değilmi. suç mu acaba

Gönderildi : 02/07/2012 13:55

(@kadiravci)
Gönderiler: 202
Üye

Web servisleri onlar yazıyor. Sen onların web servislerine (webmethodları = fonksiyon) parametrelerini gönderiyorsun. Atıyorum müşterino, faturano gibi bilgileri gönderiyorsun onlarda sana geri dönüş değerlerini veriyor. Xml veya string veya başka bir değişken.

Sende bu verileri alıp yapmak istediklerini yapıp tekrar onlara geri dönüş yapıyorsun.

Örneğin:  http://pastebin.com/yRChmdbY

Gönderildi : 02/07/2012 14:27

(@Anonim)
Konu başlatıcı

onların yazdığı web servisleri nereden öğreniyoruz. örneğin tedaş için bu sorgulamayı nasıl yapıyoruz

Gönderildi : 03/07/2012 22:17

(@Anonim)
Konu başlatıcı

banka,su, elektrik firmalarının yazdığı web servislerini nereden bulabiliriz. bunu nasıl kullanabiliriz. daha açıklayıcı bilgi verirseniz yada küçük bir uygulama yaparsanız sevinirim. örneğin telefon numarasını sorgulamak için telekomun web servisini nasıl sorgulamalıyız acaba

Gönderildi : 21/07/2012 15:40

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bununla ilgili bir örnek uygulama yokmu acaba.yada neyi aramalıyız

Gönderildi : 07/08/2012 16:07

(@kadiravci)
Gönderiler: 202
Üye

Eğer bununla ilgili bir site bulursanız windows form üzerinde webbrowser'ı etkin bir şekilde kullanarak sayfaya veri gönderip alabilirsiniz. Web projeleri üzerinde de yine aynı şekilde ajax post-get veya json post-get işlemleri ile halledebilirsiniz diye düşünüyorum.

Gönderildi : 08/08/2012 16:44

(@Anonim)
Konu başlatıcı

küçük bir uygulama verirseniz sevinirim. bir türlü işlemi gerçekleştiremedim. nasıl arama yaptıysam uygulama bulamadım

Gönderildi : 22/08/2012 14:42

(@Anonim)
Konu başlatıcı

küçük bir uygulama verecek yada tam anlamıyla bir yol göstererecek yokmu acaba

Gönderildi : 24/08/2012 18:01

(@Anonim)
Konu başlatıcı

konu ile ilgili örnek uygulama lazım arkadaşlar. Bilgi sahibi olan arkadaşlardan çooooooooooooooook rica ediyorum. yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 26/08/2012 17:35

(@Anonim)
Konu başlatıcı

sorumuza cevap bulabileceğimiz yazılımla ilgili forum sitesi önerrseniz seviniriz

Gönderildi : 29/08/2012 21:17

(@Anonim)
Konu başlatıcı

konumuza cevap bulmamız mümkün değilmi acaba

Gönderildi : 01/09/2012 14:35

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hangi konuyu yada hangi komutu arayacağımızı kim söyler acaba

Gönderildi : 03/09/2012 17:19

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Merhaba ekinonline,

Fatura ödeme sistemleri üzerine 4 seneden beri çalışmaktayım,
Fatura sorgulama sistemleri üzerine özel webservislerim var bankalar, kurumlar vb. gibi kuruluşların faturaların sonuçlarını verdiği sitelerinden genellikle sonuçları alıyorum. Web servisim sayesinden gelen xml sonuçlarını program, web veya dış firmalara sorgulama hizmetide sağlıyorum. Ben bu şekilde hizmet veriyorum.

Farklı sorunuz varsa yardımcı olabilirim

İyi çalışmalar 

Sayın ekinoline, insanların hizmet oluşturduğu bir alanda ücretsiz kod desteği ve yapılandırma bilgisi istiyorsunuz. Sizce bunu verirler mi?
Tekrarlı soruyorsunuz ancak görüyorsunuz ki konu hakkında bilgisi olanlar size bu bilgiyi vermiyor. Alıntıda ki gibi Kenan bey size yardımcı olabilirdi ancak mantık ve destek babında "farklı sorunuz" yardımcı olabileceğini söylemiş. Bu kodları internet'de bulamazsınız bunu yapan uygulamayı da bulamazsınız. Satın alırsınız sadece yada stajer olursunuz bu hizmeti sunanlara. Yine de Kenan bey ile özelden iletişime geçin, yardımcı olabilme sınırında yardımcı olur mutlaka.
xml üzerinde çalışma konusunda kendinizi geliştirin bu alanda sayfalarca döküman bulabilirsiniz ve kurumlarla siz iletişime geçmelisiniz. Adres bilgilerinin herkese açık olduğunu sanmıyorum, nelerin gerekli olduğunu bilgi işlem dairelerinden öğrenebilirsiniz.
Bunun dışında tekrar diyorum size bu şekilde yardımcı olacaklarını sanmıyorum.:)

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/09/2012 20:46

Sayfa 1 / 2
Paylaş: