Forum

Üyelik Sistemi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Üyelik Sisteminin Gerekliliği Hakkında;

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@SelimYilmaz)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hazırladığım projede siteye giren herkesin ilan verme, haber &makale okuma, etkinlik ekleme, ve tanıtım amaçlı mekan ekleme hakları olacak.

çeşitli nedenlerden ötürü üyelik sistemi yazmamaya gayret ediyorum. siteyle birebir kendim uğraşacağım için pratikte üyelik sistemiyle alakalı bir çok sorunu çözüme kavuşturabiliyorum. 

Size sorum şu; günlük kullanımda bu tür içeriğe sahip bir web sitesinde son kullanıcılar ne tür  problemler yaşarlar.

Daha anlaşılır bir dille;

mesela ilan veren bir kullanıcı adını telefonunu yazıp ilanı verebilecek.

ya da herhangibir kişi herhangibir etkinliği üye olmadan ekleyebilecek.

vs. vs. bu aşamalarda çıkabilecek teknik ve daha önemlisi sosyal problemler neler olabilir.

Gönderildi : 23/06/2012 00:12

(@Anonim)
Gönderiler: 0

benim mail adresimi doğrulamadan 

bir yerlerden mail almasını sağlaman seni spamci benide katil edebilir mesela?

ayrıca bir kimsenin  kendine ait özel verilerinin doğrudan açık olarak yayınlamayı kabul edip etmemesini seçebilmesi gereklidir.

Son söz üyelik sistemi gerekli olmasaydı emin ol bugüne kadar unutulurdu. Yeni bu artık gereklilik bile değil zorunluluk. 

Gönderildi : 23/06/2012 14:55

(@SelimYilmaz)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

benim mail adresimi doğrulamadan 

bir yerlerden mail almasını sağlaman seni spamci benide katil edebilir mesela?

ayrıca bir kimsenin  kendine ait özel verilerinin doğrudan açık olarak yayınlamayı kabul edip etmemesini seçebilmesi gereklidir.

Son söz üyelik sistemi gerekli olmasaydı emin ol bugüne kadar unutulurdu. Yeni bu artık gereklilik bile değil zorunluluk. 

böyle düşündüğünde haklısın...

buna karşın sitenin hiçbir bölümünde kullanıcının mail adresini yayınlamayı düşünmüyorum.

sadece ilan bölümünde telefon numarası ve ismini vermeyi düşünüyorum. bunun içinde telefon araması ile doğrulama yapmayı planlıyorum.

günde ortalama 3-5 ilan girişi  olacağını planlıyorum. 

Gönderildi : 23/06/2012 15:17

(@Anonim)
Gönderiler: 0

peki ben kendi ilanımla ilgili ayarlamayı nasıl değiştirip nasıl düzelteceğim yada kendi ilanımın bana iatliğini nasıl ilişkilendireceksin ? 

cookie ilemi ? ben sildim cookileri  ? ne olacak  

ayrıca bende senin iletişim bilgilerin var.

ben girdim senin adına olayacak ilanlar verdim. Bunu nasıl düzenleyeceksin ?

yazdım ilanada 1. kalite kokain

18 yaşında ukraynalı lolita  

altında da senin telefon ve ismin vs.

adamı bu şekilde gerçekten katil edersin.

ayrıca site yayınlayıcısı olarak sitende işlem yapanları takip ve kayıt zorunluluğun mevcut (bknz 5651)

Sen bir üyelik sistemi olmadan benim ip adresim üzerinden işlem yaparsan yine sadece ip ile sonuca ulaşılamayacağından yine iş sana kalacak.

bu kadar kasacak olay ne anlamadım?   

Gönderildi : 23/06/2012 17:09

Paylaş: