Forum

ASP İçerik Kop...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ASP İçerik Kopyalamayi Önlemek İçin Ne Yapmalıyız?

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@KerimAcar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

ASP Haber sitemiz bulunmakta, Yerel Haberler Yapmaktayız Farklı yerel Haber firmaları Sitemizdeki haberleri Almakta Kopyalamakta

<body oncontextmenu="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false"> Kodunu Kullandım ama  Mozilla ve Chrome gibi tarayıcılarda bu işlev görmemekte

Moziila,İE,Chrome gibi tarayıcıları kapsayacak şekilde İçerik Kopyalamayı,Resim Çalınmasını nasl önyelebilirim

Gönderildi : 19/05/2012 20:58

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Mozilla eklentileri ile illaki aşılır. O yüzden Fikir Eserleri kanunundan faydalanmayı deneyin derim. Sitenize uygun şekilde uyarı yazısı yerleştirmeniz daha mantıklı olacaktır.

Gönderildi : 19/05/2012 22:43

(@Anonim)
Gönderiler: 0

ek bir layer ekleyin. z-indexi yüksek olsun. bu şekilde bu layera ekleyeceğiniz bir spacer veya nokta karakteri dışında nesne seçemezler. ama nihayetinde kaynak göster diyince metin alınabilir.

Gönderildi : 20/05/2012 20:50

(@RagipUNAL)
Gönderiler: 171
Estimable Member

Sayın Kerim Acar,

İyi bir webmaster'ın elinden hiçbirşey kaçamaz bunu unutmamak lazım. Yani yazdığınız yazı herşekilde kopyalanabilir. Benim aşamadığım bir durum olmadı. Görsel kopyalayamasa bile sitenin bir şeblonu olduğu için msxml ile veriyi çeker yine websitesine kopyalar. Telif hakları yazısı yazmak biraz insanları ürkütür. Aam faydalıdır. Birde hermakalenin sonuna özellikle rss lerde websitenizin linkini koymayı unutmayın. Rss ve atom gibi servislerede tam metin içeriği ekletmeyin devamı için tıklayın deyip makalemin linkini koyun derim.

ASP Haber sitemiz bulunmakta, Yerel Haberler Yapmaktayız Farklı yerel Haber firmaları Sitemizdeki haberleri Almakta Kopyalamakta

<body oncontextmenu="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false"> Kodunu Kullandım ama  Mozilla ve Chrome gibi tarayıcılarda bu işlev görmemekte

Moziila,İE,Chrome gibi tarayıcıları kapsayacak şekilde İçerik Kopyalamayı,Resim Çalınmasını nasl önyelebilirim

Gönderildi : 02/06/2012 21:09

Paylaş: