Forum

Devexpress RichEdit...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Devexpress RichEditControl

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Öncelikle Herkese Merhaba. Visual Studio 2008 üzerinde Vb.Net ile yaptığım uygulamada devexpres RichEditControl1 kontrolünü kullandım. Tabloya kayıt aşamasında hata vermiyor ama metin içerisinde üstten kesme (') işareti olduğunda kayıt yapamıyorum. Bunla ilgili acil yardıma ihtiyacım var. Kayıt yaparken metin içerisinde bu karakterleri bulup otomatik değiştirecek kod parçaları varmıdır. Bu konuda yardımları alcak hocalara şimdiden teşekkür ederim. Kod bloğu aşağıda

Dim strDBConn As New SqlClient.SqlConnection("Data Source=127.0.0.1\SERVER;Initial Catalog=Databank;User ID=sa;Password=*********;")

Dim komut As SqlCommand

strDBConn.Open()

komut =

New SqlCommand("INSERT INTO MEKTUP(KAYIT_TARIHI,YAPILAN_ISLEM,METIN) values ('" & DtKayitTarihi.Text & "','" & cmbYapilanIslem.Text & "','" & RichEditControl1.RtfText & "')", strDBConn)

komut.ExecuteNonQuery()

strDBConn.Close()

Gönderildi : 14/05/2012 02:45

(@FerideSOLMAZ)
Gönderiler: 72
Trusted Member

Merhaba,

insert işleminde parametreleri o şekilde vermeyin. Muhtemelen metin içerisine girdiğiniz tek tırnak karaterini parametreyi tanımlerken kapatıyordur. Hatayıda bu yüzden alıyor olabilirisiniz. Onun yerine şöyle yazmayı deneyin :

New SqlCommand("
INSERT INTO MEKTUP(KAYIT_TARIHI,YAPILAN_ISLEM,METIN) values (KAYIT_TARIHI = @KayitTarihi, YAPILAN_ISLEM = @YapilanIslem, METIN = @Metin ", strDBConn)  ;

komut.Parameters.AddWithValue("KayitTarihi", tarihcontrolu.date);
komut.Parameters.AddWithValue("Metin", 
RichEditControl1.RtfText  ) 

Kodları ezbere yazdım kontrol edersiniz, kolay gelsin.

Gönderildi : 17/05/2012 18:41

Paylaş: