Forum

yaptığım ASP.NET pr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yaptığım ASP.NET projesini yayımlayamıyorum

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
2,272 Görüntüleme
(@ozguraltinel)
Gönderiler: 244
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba. Yazılım konusunda yeniyim. Halen kursa gitmekteyim. Yaptığım web uygulamasını 2008 Server üzerinde IIS 7.0 a yükledim. Server üzerinde açmak istediğimde bana aşağıdaki hata ekranını getiriyor. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi acaba?

Server Error in '/' Application.

Configuration Error

Description: An error occurred during the processing of a configuration file required to service this request. Please review the specific error details below and modify your configuration file appropriately.

Parser Error Message: Could not load file or assembly 'DevExpress.Web.ASPxEditors.v10.1, Version=10.1.5.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=940cfcde86f32efd' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified.

Source Error:

Line 26:     <compilation debug="true" targetFramework="4.0">
Line 27: <assemblies>
Line 28: <add assembly="DevExpress.Web.ASPxEditors.v10.1, Version=10.1.5.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=940CFCDE86F32EFD" />
Line 29: <add assembly="DevExpress.Web.v10.1, Version=10.1.5.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=940CFCDE86F32EFD" />
Line 30: <add assembly="System.Windows.Forms, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=B77A5C561934E089" />

Source File: C:\inetpub\wwwroot\ZimmetTakipWeb\web.config    Line: 28

Assembly Load Trace: The following information can be helpful to determine why the assembly 'DevExpress.Web.ASPxEditors.v10.1, Version=10.1.5.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=940cfcde86f32efd' could not be loaded.

WRN: Assembly binding logging is turned OFF.
To enable assembly bind failure logging, set the registry value [HKLM\Software\Microsoft\Fusion!EnableLog] (DWORD) to 1.
Note: There is some performance penalty associated with assembly bind failure logging.
To turn this feature off, remove the registry value [HKLM\Software\Microsoft\Fusion!EnableLog].

Gönderildi : 03/05/2012 18:44

(@servettarhan)
Gönderiler: 195
Reputable Member

wwwroot klasörüne erişim yetkileri verdiniz mi 

Gönderildi : 03/05/2012 19:16

(@ozguraltinel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Projemi yaptığım bilgisayarda win7 var ve burada her türlü çalıştırabiliyorum IIS üzerinden. wwwroot klasör izinlerini de win7 ile kıyasladım. Birebir aynı.

Gönderildi : 03/05/2012 19:27

(@servettarhan)
Reputable Member

Projemi yaptığım bilgisayarda win7 var ve burada her türlü çalıştırabiliyorum IIS üzerinden. wwwroot klasör izinlerini de win7 ile kıyasladım. Birebir aynı.

server ayarları biraz farklı olduğundan dolayı kaynaklı olabilir bu arada server da hangi işletim sistemi kurulu bana söyler misin 

bir yetkilerde everyone kullanıcısını ekle full yetki ver  

Gönderildi : 03/05/2012 19:30

(@ozguraltinel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

2008 Server var.

Everyone full yetki verdim fakat hata aynı.

Gönderildi : 03/05/2012 19:35

(@servettarhan)
Reputable Member

peki bin klasörünün içinde 

devexpress dll var mı dll eksik olabilir 

Gönderildi : 03/05/2012 19:46

(@ozguraltinel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

wwwroot altında projemin içindeki bin klasöründe 2 adet dll var. Bunlarda projeme ait dll dosyaları. Devexpress ile ilgili dll yok. Bunları nerden alıp oraya kopyalayacağım peki?

Gönderildi : 03/05/2012 20:01

(@servettarhan)
Reputable Member

bilgisayarında yani win 7 li makina projenin bin klasöründe dll bulunur onları da bin klasörü ile atman gerekir

devexpress dll var olması lazım 

Visual Studio’daki tasarınızda özelliklere gelin, Publish sekmesine geçin, Application Files’a tıklayın ve kullandığınız DLL’lerin Download Groub’unu Required yaparak bi dener misin 

Gönderildi : 03/05/2012 20:03

(@ozguraltinel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Servet Bey çok teşekkür ederim.

Win7 de ne kadar Devex*.dll varsa serverda bin altına kopyaladım. Şuan açılıyor projem. Son söylediğiniz Publish sekmesinde öyle bir yer bulamadım. Onu da daha detaylı araştıracağım.Şimdilik böyle bir çözüm bulduk.

Tekrar teşekkürler.

Gönderildi : 03/05/2012 20:46

(@servettarhan)
Reputable Member

önemli değil geri dönüş için teşekkürler kolay gelsin

Gönderildi : 03/05/2012 20:59

Paylaş: