Forum

asp.net te bir sonr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

asp.net te bir sonraki kayda geçme

12 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
535 Görüntüleme
(@ErcanAyhan)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaslar ben butona basınca textbox içindeki veriyi okutup, her bastıgımda da veritabanı ıcersındekı diğer sıradakı veriyi okutmak istiyorumm masıl bir yol tavsiye edersiniz..

Gönderildi : 03/05/2012 03:23

(@servettarhan)
Gönderiler: 195
Reputable Member

Veritabanından verileri 
 Id göre   çekip ileri geri butonları ile yapabilirsin istersen biraz daha konuyu açarsan yardımcı olurum 

Gönderildi : 03/05/2012 11:38

(@ErcanAyhan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bende oyle yapıyorum zaten hocam.. ama ileri butonuna basarak veri okutuyorum.. fakat bi daha bastıgımda o id silinmişses ne olcak.. yada başka bir yolu var mı?

Gönderildi : 03/05/2012 18:36

(@servettarhan)
Reputable Member

sayfa post olmuyor mu anlamadım

Gönderildi : 03/05/2012 18:37

(@emreboyacilar)
Gönderiler: 3
New Member

olyı tam anlamadım ama Zaten veri tabanına talepte bulunduğunda osize sıradaki veriy veriri arada silinmiş olanı verdirmez sanırım siz cache üzerinden çalışıyorsunuz. bağlantıyı anlık yaparsanız silinmiş veri talebinde bulunmazsınız zten . anlık sistemi yoruyorsa kodda talep edilen id yoksa dönen hatayı almak yerine +1 +2 devam et yada bir sonraki bir sonraki gibi bir kod yapısıyla lada gidebilirsiniz. kullanımınızın amacını bilseydik belki biraz daha net yardımcı olabilirdik.

Gönderildi : 03/05/2012 19:08

(@ErcanAyhan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

+1 +2 dıye devam et dıyorsunuz da hocam arada 1 mılyon fark olsa. olmuyor.. yani demek istediğim ben textbox içerisindeki veriyi ileri geri buttonlarla id ye gore 1 arttırarak okutuyorum fakat dir sonrakı id silinmişse ne olcak.. 2 arttırarak demeyın 1 mılyon oldugunu düşünün.. yapacagım farklı bi yontem var mı acaba?

Gönderildi : 03/05/2012 19:49

(@servettarhan)
Reputable Member

kodlarını  yazar mısın hocam 

Gönderildi : 03/05/2012 19:57

(@ErcanAyhan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

static int big = 1;
        protected void ASPxButton2_Click1(object sender, EventArgs e)
        {   
            SqlConnection conn1 = new SqlConnection(connected.connection.ConnectionString);
            conn1.Open();

SqlCommand cmd1 = new SqlCommand("select * from icme_suyu_huzbina_bilgileri where hat_id=" + big + "", conn1);
               SqlDataReader oku;
            oku = cmd1.ExecuteReader();
         while (oku.Read())
            {
               TextBox13.Text= oku["huzbina_bag_yer"].ToString();
            }
            conn1.Close();
            big = big + 1;

}

Gönderildi : 03/05/2012 20:43

(@emreboyacilar)
Gönderiler: 3
New Member

az verili sistemlerde access gibi basit veritabanlarında başka çözüm yok bu yüzden on error resume next recordset.movenext recordset.recordcount benzeri veri tabanı değilde kodlama dilinizin imkanlarını kullanmanız burada +1 +2 dediğimiz tabiki for i döngüsüdür sistem ilk veriyi yakalayana kadar devam eder bunu yapmak yerine veri yok hatası gelince tekrar dan servet beyin dediği şekilde id sıralamasını veritabanından güncelleyerek işleme devam eden bir kod yapısını kurabilirsiniz yani silinmiş veriye raslıyana kadar sistem düz çalışırken silinmiş veride indexini günceller vs vs  

üsttekiler kodlama dilinizin gücü ile alakalı altta ise veritabanınızın sql yapısındaki kodlarla buyuk veritabanı sistemlerine desteği ile alakalı 

yapmaya çalıştığınız işte 1milyon veri silinebiliyorsa sizin butona tıklama aralığınızda sağlam bir veri tabanı kullanıyorsunuzu varsayarsak transact-sql de fetch komutunu incelleyin siizn aradığınız özellikleri barındırır  fetch sql yapılarında cursor yapısının alt elemanıdır. sql cursor yapılarıda benzer kolaylıklar sağlar.

güzel bir örnekleme:

" http://www.godoro.com/Divisions/Ehil/Mecmua/Magazines/Articles/txt/html/article_CursorSQLServer.html

Gönderildi : 03/05/2012 20:46

(@ErcanAyhan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yukarıda yazdıgım kodda ornegın id 3 ten id 8 gecmek ıcın 5 defa buttona basmam gerekıyor.. bunu nasıl duzeltebılırm

Gönderildi : 03/05/2012 20:51

(@ErcanAyhan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevap verebilcek olan yok mu lütfennnn...

Gönderildi : 06/05/2012 14:30

(@servettarhan)
Reputable Member

padding datasource kullanarak dener misin bi dene 

Gönderildi : 08/05/2012 11:52

Paylaş: