Forum

jquery [Destek]

Bildirimler
Hepsini Temizle

jquery [Destek]

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
755 Görüntüleme
(@TARIKSARI)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar Yerimi Bilmiyorum Ama jquery ile ilgili bölüm bulamadım  elimde bir kod var ve jquery bilmediğimden çözemedim  açıkcası tamda analayamadım bu kodu anlaşılır bir hale getire bilirmiyim

|||div|JQ|if||var|li|class||formError|id||last|||function||val|type||||name|display|option||||value|text|input|500|css|||l4|false|else|attr|iq|none|pageUrl|href|bilgisi|javascript|this|show|animate|hide|bir|ID|live|message||block|languageFormRepeat|url||missionFormRepeat|foreignLanguage||remove|width|belirtilmemi|referenceFormRepeat|click|success|yi|php|MISID|klay|title|Ba|_focusBlur|ajax|driversLicenseClass|discomfortWhy|belirtmelisiniz|oneOfUsWho|REFID|checked|delRef|true|rapSheetWhy|delLang|ok|languageLevel|delMis|style|ka|document|getElementById|repeat|leave|parseInt|process|girilmemi|_carrier_form_session|cache|num|daha|refTel|l3|refName|refFirm|refFirmName|refMission|workTime|driversLicenseFalse|html|addMis|qe|return|addLang|addRef|select|description|referans|al|size|ki|Orta|Az|ler|97|in|oneOfUsFalse|height|length|eklemek|discomfortFalse|az|rapSheetFalse|tel|event|bloodGroup|period|school|rapSheetTrue|oneOfUsTrue|mounth|dil|email|nedir|day|birthplace|year|carrierForm|address|vermelisiniz|fadeOut|append|en|position|weight|Dil|Yabanc|send|300|jQuery|art|hr|discomfortTrue|eks|hakk|carrierFormResponse|Ehliyet|msg|set_submit_loader_carrier_form|Rahats|ndan|zl|nda|Do|um|refs|Referans|refm|formErrorTitle|bilgi|carrierFormLoading|em|exFirmNum|status|sex|formContainer|iniz|travel|delmisid|delrefid|mouseover|Se|Telefon|sat|defaultValue|field|vuru|Seviyesi|Kullan|driversLicenseTrue|refNum|carrier_form_callback|submit|biliyorsan|refl|tan|carrier_form_options|validate_carrier_form|delid|Bu|langNum|section|klamas|Firmam|kayd|Sab|yorsunuz|klama|sebebiniz|kim|pozisyonu|dir|Kim|zdan|color|16px|font|red|indent|padding|10px|refreshLanguage|oneOfUs|_selected|noConflict|discomfort|rapSheet|driversLicense|5px|daki|Kan|tarihi|grubu|Boy|Sicil|Kilo|yeri|soyad|den|neden|form|nderilemedi|Ad|alma|inin|auto|refreshMission|numaras|100|responseText|GET|statusText|telefon|imiz|yapt|ne|nerede|iye|Adres|abilece|ula|_carrier_form_response|_send|die|attach|file|25px|focus|_clearForm|blur|stiyorsan|Silmek|_carrier_form_control|beforeSubmit|ajaxSubmit|silmek|Sat|istiyorsan|olabilecek|ait|seviyesi|yok|nceden|kurum|Bizden|nelerdir|sorusuna|cevap|bilgilerinizi|retim|renim|reci|En|kurulu|refreshReference|olarak|tahmini|Ayr|lma|Size|nedeninizi|reyi|beklentileriniz|girmelisiniz|yerdeki|ilk|revinizi|zg'.split('|'),0,{}))

Gönderildi : 17/03/2012 06:39

(@ErcanAyhan)
Gönderiler: 54
Trusted Member

arkadaş bu nasıl bir kod daha anlaşılır şekilde yazarsan yardımcı olunabilir..

bunlar video; 

http://www.youtube.com/watch?v=OSlfuIqjaMM

http://www.youtube.com/watch?v=UvTQWD2rT1Y

buda sana türkçe dersnotu kolay gelsin..

http://batuhan.buyukguzel.com/Drow/jquery.pdf  

Gönderildi : 17/03/2012 13:21

(@TARIKSARI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkür Ederim fakat vermiş olduğun kaynaklarda sounuma çözüm bulamadım adamlar anlaşılır bir şekilde yazmış ben bu kodda neyin ne olduğunu anlamıyorumki

Gönderildi : 17/03/2012 18:40

(@ErcanAyhan)
Gönderiler: 54
Trusted Member

benimde anlamadıgım nokta bu kodlar arasında veya "|" işareti nıye bu kadar fazla.. sen sorunu daha açık bir şekilde yazarsan daha iyi olur..

Gönderildi : 17/03/2012 22:05

(@TARIKSARI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sitenin Birinden İş Başvuru Formu Buldum jquery ile yapılmış formun sonunda hakkınızda referans vere bilecek kişiler diye bir bölüm var

bu bölüm yanındaki + iconu ile çoğaltıla biliyor 1 den fazla referans vermek için benim amacım bu kısmın üstüne veya altına Okulla ilgili bir bölüm yapmak oda aynı şekilde 1 den fazla okul eklebilecek...

Kod Bu  bu kodu aynı şekilde altına kopyalayacağım jquery işlem yapamadığımdan kopyaladığım kod çalışmıyor

<div id="refreshMission">
                    <div class="missionFormRepeat" id="2">
                        <div class="repeat">
                            <div class="l4">
                                <input type="text" name="refFirm" id="refFirm" />
                            </div>
                            <div class="l4">
                                <input type="text" name="refMission" id="refMission" />
                            </div>
                            <div class="l4">
                                <input type="text" name="workTime" id="workTime" />
                            </div>
                            <div class="l4 r">
                                <input type="text" name="leave" id="leave" />
                            </div>
                            <div id="1" class="delMis" style="display:none;">
                                <a href="javascript:;">X</a>
                            </div>
                            <div class="addMis">
                                <a title="Başka bir satır daha eklemek için tıklayın!" href="javascript:;">+</a>
                            </div>
                        </div>

"addMis "  değerini jquery kodundan çoğaltmam gerekiyor addMis2 gbi fakat jquery kodundan birşey anlamadığımdan  nasıl çoğaltacağımı anlamadım kısacası jquery  bilmiyorum

Gönderildi : 18/03/2012 09:08

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Jquery bilmiyorsanız uğraşmayın derim, bu tip kodlarda js kodu bu dive tıklanınca otomatik olarak DOM elemanı ekler sayfaya, önce bu tip kavramlara aşina olmanız gerekir, çoğu zaman js debug etmeniz gerekir, vs vs

Gönderildi : 22/03/2012 02:30

(@TARIKSARI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Haklısınız Fakat Form için gerekli php çok farklı kodlar anlam çağırıştırmıyor  analayan biri yardımcı ola bilirse sevinirim reklam olmasın diye  formu eklemedim yardımcı ola bilcek arkadaşa özelden atarım

Gönderildi : 23/03/2012 02:54

Paylaş: