Forum

Crystal Report Rapo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Crystal Report Raporda Parametre Görme.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
458 Görüntüleme
(@ismailDemirayak)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;  

Tasarladığım raporlarda kullandığım parametre değerlerini rapor içindede görebilmek istiyorum örneğin tarih parametresi gibi rapor üst bilgisinde parametreye girdiğim 01.02.2012 15:00:00 - 02.02.2012 16:00:00 gibi değerileri görebilmek istiyorum.Parametreyi raporun içine direk koyuyorum fakat boş geliyor.Konu ile ilgili bilgisi olanların yardımını rica eder şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 11/02/2012 17:19

(@FerideSOLMAZ)
Gönderiler: 72
Trusted Member

Merhaba,

hatırladığım kadarı ile parametreyi select expert menüsünü kullanarak eklemeniz gerekiyor.

Gönderildi : 17/02/2012 23:58

(@ismailDemirayak)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Feride hanım öncelikle teşekkür ederim;

Select expert üzerinden eklediğimde parametre içindeki birden çok değerlere izin ver seçeneğini true yaparsam raporda girdiğim parametreyi göremiyorum bunun sebebi ne olabilir acaba yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/02/2012 16:09

(@FerideSOLMAZ)
Gönderiler: 72
Trusted Member

Merhaba,

parametreyi crystal reportun kendi menüsü yardımı ile vermeniz gerekiyor.Eğer böyleyse görmeniz gerekiyor. Parametre alanını raporunuza sürükleyip bırakmalısınız.

Ayrıca select expert menüsünde parametre alanının verilerinizle ilişkisini tanımlıyorsunuz. Tek parametreye tek değer girerek deneyin dilerseniz. Bende şimdi denedim bir sorun yok gösteriyor.

Gönderildi : 20/02/2012 03:36

Paylaş: