Forum

IIS 7.0 da entrasan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS 7.0 da entrasan Crystal Report hatası

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
507 Görüntüleme
(@SeyfullahKARAMESE)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar Windows server 2008 de IIS7.0 ile web uygulamam çalışıyor uygulamada crystal report kullandım. rapor almaya çalıştığımda raporu alıyorum fakat uzun süre bekletiyor ve

DefaultHttpHandler.BeginProcessRequest yöntemi IIS tümleşik ardışık düzen modu tarafından desteklenmiyor.
/aspnet_client/system_web/4_0_30319/crystalreportviewers13/js/dhtmllib/empty.html

şeklinde hata alıyorum. Uygulamadan kaynaklı olmadığına eminim çünkü aynı uygulama server 2008 R2 IIS7.5 ile hatasız ve gayet hızlı çalışıyor. makina özellikleri gayet iyi ve hemen hemen aynı.

Gönderildi : 28/09/2011 22:07

(@RagipUNAL)
Gönderiler: 171
Estimable Member

sorunuzun cevabını bilmiyorum ama bence sisteminizi bir an evvel 2008 r2 ye geçirin, 2008 de  devam ederseniz bu tarz sorunları yaşayacağınızı emin olabilirsiniz.

Gönderildi : 29/09/2011 00:54

(@ferhatkaratas)
Gönderiler: 100
Estimable Member

Konunun crystal report ile bir alakası yok. DefaultHttpHandler, Integrated mode tarafından desteklenmiyor. Bu IIS 6.0 da düzgün çalışabilir. Eğer IIS7 de problem yaşıyorsanız IIS7 nin bu desteğinin olmayışındandır. Bu sebeple, IIS7 yi IIS 6.0 a göre configure etmeniz gerekir.

O yüzden, iis üzerinde, application pool'u "Integrated" mode yerine "Classic" mode olarak kullanmayı deneyin. Olmazsa, ek olarak aşağıdaki kodu da web.config te kullanmayı deneyin. Path, projeniz hangi frameworkte yazıldıysa ona göre düzenlenmelidir.

<configuration>
  <system.webServer>
    <handlers>
      <add name="ASPNET" path="*" verb="*" modules="IsapiModule"
              scriptProcessor="C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\aspnet_isapi.dll"
              resourceType="Unspecified" requireAccess="None"
              preCondition="classicMode,runtimeVersionv2.0,bitness32" />
    </handlers>
  </system.webServer>
</configuration>

Ferhat Karataş
fkaratas.com

Gönderildi : 29/09/2011 01:37

(@SeyfullahKARAMESE)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Konunun crystal report ile bir alakası yok. DefaultHttpHandler, Integrated mode tarafından desteklenmiyor. Bu IIS 6.0 da düzgün çalışabilir. Eğer IIS7 de problem yaşıyorsanız IIS7 nin bu desteğinin olmayışındandır. Bu sebeple, IIS7 yi IIS 6.0 a göre configure etmeniz gerekir.

O yüzden, iis üzerinde, application pool'u "Integrated" mode yerine "Classic" mode olarak kullanmayı deneyin. Olmazsa, ek olarak aşağıdaki kodu da web.config te kullanmayı deneyin. Path, projeniz hangi frameworkte yazıldıysa ona göre düzenlenmelidir.

<configuration>
  <system.webServer>
    <handlers>
      <add name="ASPNET" path="*" verb="*" modules="IsapiModule"
              scriptProcessor="C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\aspnet_isapi.dll"
              resourceType="Unspecified" requireAccess="None"
              preCondition="classicMode,runtimeVersionv2.0,bitness32" />
    </handlers>
  </system.webServer>
</configuration>

şeklinde denedim ama sorun çözülmedi. 

Sunucuyu R2 ye geçirmek şuan işime gelmiyor. Çünkü Farklı Uygulamalar mevcut hepsini yeniden yapılandırmak baya zahmetli olacak.

Gönderildi : 01/10/2011 12:39

Paylaş: