Forum

Regedit e onluk sis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Regedit e onluk sisteme göre giriş yapma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
620 Görüntüleme
(@ahmetsirin)
Gönderiler: 77
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aşağıda onaltılık sisteme göre yazılmış olan reg kaydında, ben onluk sisteme göre giriş yapmak istiyorum.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Ratings\PICSRules\.Default\0\PRPolicy]
"PRNumPolicy"=dword:0000002c

Mesela 0000002c nin onluk sisteme göre karşılığı 44 tür.

Ben reg dosyasının içine 2c yazmak yerine 44 yazdığımda, reg dosyasının içine nasıl 2c olarak ekletebilirim.

Yani ben, bak regedit ben onluk sisteme göre 123 yazdım ama sen bunu onaltılık sisteme göre yaz. (yani 7b olarak.)

Bi program hazırlıyorum. Dos, VBScript ortak çalışması olacak. Bunu komutla ya da reg dosyasının içine nasıl girebilirim.

Umarım anlatabilmişimdir derdimi 🙂

Gönderildi : 25/06/2011 19:27

(@bekirakgul)
Gönderiler: 237
Reputable Member

Register Value lerinde 2 değer girilebiliyor. Hexedecimal 16 lık dizi , Decimal 10 luk dizi. Buna göre sizde Decimal olarak yazmayı tercih etmelisiniz.Internetten hexedecimal i decimal e dönüştüren vb kodları var.Umarım faydalı olur.

Gönderildi : 26/06/2011 14:06

(@ahmetsirin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sistem bu işlemi otomatik işleyecek. Manuel giriş yapılmayacak.

Sanırım her sayı için içeriği Hexedecimal olan, Decimal değişken atamaktan başka çarem kalmadı.

Şimdilik 100 tane yazsam yeterli 🙂

Gönderildi : 28/06/2011 17:34

(@ahmetsirin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Dos tan REG ADD komutu ile zaten onluk sisteme göre değer girişi yapılıyormuş, Regeditten baktığımda ise kendisi 16 lık sisteme göre kaydetmiş 🙂

Gönderildi : 30/06/2011 20:28

Paylaş: