Forum

Crystal Report Kod ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Crystal Report Kod ile Bağlantı

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,717 Görüntüleme
(@ServetAtasoy)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

İyi günler.

Geliştirdiğim bir projede vakit geldi çattı raporlama işine. bende crystal report'a yeni başlayan biri olarak basitte olsa bir takım şeyleri yapamadım ve yardım almak istiyorum.

Soru: Ben, kendi bilgisayarımda rapor dizaynını ve rapor bağlantısını (Database Expert) yapıyorum ve yine kendi bilgisayarımda çalıştırdığım zaman veriler geliyor. Fakat ben bunu başka bir bilgisayarda çalıştırdığım zaman verileri bir türlü çekemiyorum. Bağlantı komutlarını yazdım dataset denedim ama yapamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kodlarım

SqlConnection conn = new SqlConnection(frmLogin.memConStr);

SqlCommand cmd = new SqlCommand("SELECT * FROM tblMakinalar WHERE IDBolumler = 57", conn);

conn.Open();

cmd.CommandType = CommandType.Text;

cmd.ExecuteNonQuery();

SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(cmd);

DataSet ds = new DataSet();

try

{

ds.Tables["Liste"].Clear();

}

catch { }

da.Fill(ds, "Liste");

// break point ile kontrol ettiğimde dataset'in içi yukarıdaki sql kodu ile alakalı veriler ile doluyor.

rptAylikPlanDurum rptAylikPlanDurumx = new rptAylikPlanDurum();

rptAylikPlanDurumx.SetDataSource(ds);

vwAylikPlanDurum.ReportSource = rptAylikPlanDurumx;

vwAylikPlanDurum.Visible = false;

rptAylikPlanDurumx.SetDatabaseLogon("User", "Password", "Server", "Database", true);

vwAylikPlanDurum.Visible = true;

Gönderildi : 06/04/2011 22:26

(@ferhatkaratas)
Gönderiler: 100
Estimable Member

"Bende çalışıyor onda çalışmıyor" tipindeki soruların genelde cevabı "onda gerekli framework/dll/module kurulu değildir" olur.

Sizde çalışan crystal başka bir bilgisayarda çalışmıyorsa, crystal report için gerekli dll'lerin hedefteki makinaya kurulması gerekir.

Bunun birinci yöntemi CRRedist2005_x86.msi 'ın o makinada kurulmasıdır. (eğer asp.net projesi ise, ardından IIS'i restart etmeniz gerekir)

İkinci yöntemi ise (eğer windows application ise) "merge module" tipinde bir setup hazırlayıp yukarıdaki msi dosyasını bu setup'a dahil etmeniz.

CRRedist2005_x86.msi  dosyası genelde, C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\SDK\v2.0\BootStrapper\Packages\CrystalReports altında bulunur.

"Merge Module" şeklindeki setup dosyasının nasıl hazırlandığına da buradan bakabilirsiniz : http://vb.net-informations.com/crystal-report/vb.net_crystal_report_deployment_setup.htm

Örnek bir crystal report kullanımı : http://www.yaztasarla.com/csharp/crystal-report-kullanimi.html

Crystal Report'un hangi versiyonunu kullandığınızı bilmiyorum. Fakat bu adreste tüm versiyonlar için gerekli runtime distribuiton'lar mevcut : http://wiki.sdn.sap.com/wiki/pages/viewpage.action?pageId=56787567

Gönderildi : 07/04/2011 01:31

(@ServetAtasoy)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim. Dediğiniz adımları uygulayarak tekrar deneyeyim.

Gönderildi : 08/04/2011 02:52

Paylaş: