Forum

Ms Word Automation....

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ms Word Automation. Header-Footer Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
487 Görüntüleme
(@MustafaKarakus)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ufak bir problemim var acaba yardımcı olabilir misiniz? 

MS Word programına C# ile erişiyorum,belirlediğim bookmarkları dolduruyorum. Fakat bookmarklar header-footer kısmında problem oluyor programdan erişemiyorum, Header'ın içindeki bookmarka sıra geldiği zaman bookmark bulunamadı hatası alıyorum. Bu problemi nasıl çözebiliriz?

Saygılarımla 

Mustafa Karakuş 

Gönderildi : 20/08/2010 18:42

(@ekinozcicekciler)
Gönderiler: 14
Eminent Member

Selamlar,

Önce Header ve Footer' a erişip bu referanslar üzerinden bookmarklara erişmeyi denedinizmi?

Gönderildi : 22/08/2010 15:10

(@MustafaKarakus)
Active Member
Konu başlatıcı

Erişmeyi denedim, fakat yine aynı hatayı aldım.  

oWord.ActiveWindow.ActivePane.View.SeekView = Word.WdSeekView.wdSeekCurrentPageHeader;  ve WdSeekView altındakilerin hepsini denedim Header'a erişip daha sonra bookmarkı yazmayı.Fakat aynı hatayı alıyorum

Saygılarımla 

Gönderildi : 24/08/2010 13:16

(@MustafaKarakus)
Active Member
Konu başlatıcı

Problemi çözdüm arkadaşlar. Buraya da kodu yazıyorum illaki birisinin işine yarayacaktır.

tanımlamalar ;

private Word.ApplicationClass oWordApplic;

private Word.Document oDoc;

kullanılan kod;

oWordApplic.ActiveWindow.ActivePane.View.SeekView = Word.WdSeekView.wdSeekPrimaryHeader;          

object bookmark1 = "asd"; //word'e eklediğiniz bookmark

oDoc.Bookmarks.Item(ref bookmark1).Range.Text="bookmark'a atacağınız text"; 

.wdSeekPrimaryHeader ile bütün sayfalardaki headerlar seçilmiş oluyor bir nevi. Hangi sayfada olursa olsun bookmark'ınız, o sayfaya atama yapabiliyorsunuz. 

Gönderildi : 27/08/2010 19:32

Paylaş: