Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

PDF Viewer

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
506 Görüntüleme
(@HikmetSOYDAM)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar iyi günler.

Web temelli bir uygulamada,  PDF dosyalarını güvenli bir şekilde göstermek için viewer arıyorum.

Script tabanlı olabilir. Client tarafında çalışması lazım. Yani, ISS vb. uygulamalardan bağımsız olması isteniyor.

Java tabanlı göstericiler var, pahalı, lisans bedeli yüksek.

Amaç PDF dosyayı yazdırılamaz ve kopyalanamaz hale getirmek. Bunu sağlamaya çalışıyorum.

Şimdiden teşekkürler. Hepinize kolay gelsin.

Gönderildi : 17/08/2010 01:34

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Arkadaşlar iyi günler.

Web temelli bir uygulamada,  PDF dosyalarını güvenli bir şekilde göstermek için viewer arıyorum.

Script tabanlı olabilir. Client tarafında çalışması lazım. Yani, ISS vb. uygulamalardan bağımsız olması isteniyor.

Amaç PDF dosyayı yazdırılamaz ve kopyalanamaz hale getirmek. Bunu sağlamaya çalışıyorum.

Dosyayı "PDF'in doğal koruma mekanizmalarını kllanarak korumaya alma ve Adobe PDF Viewer ile görüntületme" yoluyla sunmayı neden düşünmüyorsunuz?

Gönderildi : 17/08/2010 02:21

(@HikmetSOYDAM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar iyi günler.

Dosyayı "PDF'in doğal koruma mekanizmalarını kllanarak korumaya alma ve Adobe PDF Viewer ile görüntületme" yoluyla sunmayı neden düşünmüyorsunuz?

İlk bakıldığında, olması gereken bu gibi görünüyor, ancak gelen PDF.ler üzerinde bu tip bir değişiklik yapma şansımız yok.

PDF.ler hazır ve değişiklik yapamayız. Hazır PDF.leri güvenli bir şekilde göstermemiz isteniyor.

Gönderildi : 17/08/2010 03:43

(@cozumpark)

Çok güzel. O zaman şöyle birşey yapsanız: Mevcut dosyaları değiştirmeden bir kaynakta tutun. PHP, ASP v.s. artık ne kullanıyorsanız dosyayı göstermeden önce güvenliğini sağlasın ve öyle göstersin.

Zaten siz öncelikli olarak kaynak PDF dosyanızın güvenliğini sağlamadan (hoş bu güvenliğin kırılması çok kolay ama hiç olmazsa belirli düzeyde kullanıcılardan korunursunuz) hangi görüntüleyici ile ile görüntületirseniz görüntületin bunun kopyalanması, yazdırılması, v.s. zor olmayacaktır.

Zaten internet ortamında birşeyi görebiliyorsan onu elde edebilirsin. Önemli olan bunun ne kadar zor olduğu.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 17/08/2010 12:53

(@HikmetSOYDAM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Çok güzel. O zaman şöyle birşey yapsanız: Mevcut dosyaları değiştirmeden bir kaynakta tutun. PHP, ASP v.s. artık ne kullanıyorsanız dosyayı göstermeden önce güvenliğini sağlasın ve öyle göstersin.

Zaten siz öncelikli olarak kaynak PDF dosyanızın güvenliğini sağlamadan (hoş bu güvenliğin kırılması çok kolay ama hiç olmazsa belirli düzeyde kullanıcılardan korunursunuz) hangi görüntüleyici ile ile görüntületirseniz görüntületin bunun kopyalanması, yazdırılması, v.s. zor olmayacaktır.

Zaten internet ortamında birşeyi görebiliyorsan onu elde edebilirsin. Önemli olan bunun ne kadar zor olduğu.

İyi çalışmalar.

Teşekkürler hocam, çok yardımcı oldun, sağol (!)... Kolay gelsin...

Gönderildi : 17/08/2010 13:57

(@HikmetSOYDAM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bu konuyla ilgili çözüm halen bulamadım, yardımlarınızı bekliyorum...

Daha çok yol yöntemden ziyade, script ve/veya kod tarafında yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler...

Gönderildi : 17/08/2010 13:59

(@cozumpark)

hikmet bey, webinizin tabanı ne?

Gönderildi : 18/08/2010 00:45

(@HikmetSOYDAM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hikmet bey, webinizin tabanı ne?

Hocam, ie ile sayfayı göstertiyorum, ilk başta yazdım, ISS veya bir Web servisine bağlı değiliz.

Gönderildi : 18/08/2010 00:56

Paylaş: