Forum

Resim Galerisi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Resim Galerisi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
326 Görüntüleme
(@guven.yildiz)
Gönderiler: 77
Estimable Member
Konu başlatıcı

asp.net içerisinde bir resim galerisi kullanıyorum çok basit bir şey.

normal boyutunda bir resim dusunun altında şerit halinde resimlerin kucuk halleri.
javascript ile bunu yaptım.
ancak istedigim şey. altta bahsettiği kucuk resimlerin herbirinde 3 adet detay resim var.

sabit her bir resin 3 detay resmi olcak. buyuk resmin sag tarafına 3 tane buton koycam.
detay 1 detay 2 detay 3 şeklinde.

bunu acil yapmam lasım. boyle bi ornek bulamadım. yardımlarınızı rica ediyorum.

daha iyi anlasılması acısında bi ornek veriym.
mesela bi monitor resmi var kucuk tıkladım buyuk gorundu.( bu ana resimdi) sayfanın yanında sabit duran 3 buton var. onların herbiri o monitorun 3 ayrı boyuttan gorseli.
resim yollarını mdb de tuta bilirim.

bunu data list ile yaptım bu arada ama her tıkladıgımda sayfa yenileniyo.
ajax ile de olmadı ve çok yavas çalışıyo.
bunu flash ile java ile yapmalıyım.

yardımlarınızı rica ediyorum.
saygılar.

Gönderildi : 06/08/2010 15:19

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhabalar,

Hazır bir uygulama talebinde mi bulunuyorsunuz . yoksa yöntem mi ?

Flash ile bunu yapmanızda çok zorluk yok -

Yalnız action script vs. kullanmanız gerekli biraz  meşakatli bir iş ... örnek uygulama tarafındada çok fazla örnek bulamayabilirsiniz.

Ben yinede bakayım eğer arşivden bulabilirsem sizinle paylaşayım..

İyi Günler Dilerim

Gönderildi : 23/08/2010 21:23

(@kadiravci)
Gönderiler: 202
Üye

Flash ile bilmiyorum fakat javascript ile yapabilirsiniz ajax haricinde. Bunların alternatifi bir jQuery gallery'de olabilir tabi.
Ajax resim boyutları büyük olursa doğal olarak yavaş çalışır ki bu her kod için geçerli. Javascript'te olsa, Flash'ta olsa aynı sorun olur. 
Resim yollarını db'de tutacağınıza göre tablolar şu şekilde olmalı oop olucaksa eğer. Kod örneği elimde yok ama mantık gayet basit.
id, resim
id, resimId, resim
İlk seferde ilk tablodaki resmi getirip ilk resimId'ye göre diğer resimleri getiriceksiniz butonlara.
Sayfaya scriptmanager ve update panel yerleştirdikten sonra butonların içine kodları yazmanız yeterli.

Gönderildi : 24/08/2010 03:49

Paylaş: