Forum

asp.net ile ziyaret...

Bildirimler
Hepsini Temizle

asp.net ile ziyaretçinin ekran çözünürlüğünü nasıl alabilirim?

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
831 Görüntüleme
(@abdullahkac)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

ben detaylı bir ziyaretçi istatistiği hazırlamak istiyorum. istatistik içeriğindeki tüm verileri çektim. ip tarayicı vs. ancak ziyaretçinin ekran çözünürlüğünü alacak kodu bulamadım. ziyaretçinin ekran çözünürlüğünü nasıl alabilirim?

Gönderildi : 20/03/2010 05:00

(@suleymangunel)
Gönderiler: 90
Estimable Member

Bunu için javascript kullanabilirsin, 

screen.height

screen.width

screen.colorDepth

fonksiyonları işini görecektir.

Gönderildi : 20/03/2010 10:27

(@kadiravci)
Gönderiler: 202
Üye

<script language="javascript"> 
resolution = screen.width+ " " +screen.height+ " " +screen.colorDepth;
</script>

Gönderildi : 20/03/2010 12:19

(@abdullahkac)
Estimable Member
Konu başlatıcı

.cs dosyasında asp.net ile alamazmıyım? Yani js şart mıdır? c# ile alabilirsem o şekilde almak istiyorum?

Gönderildi : 20/03/2010 14:14

(@ismailadar)
Gönderiler: 134
Estimable Member

merhaba bunu .cs doyası içinde almam asp.netin mantıgına aykırı duser cunku aspçnet server side calişir o yuzden client side calişan javascript ile almayı denemelisin.

Gönderildi : 20/03/2010 19:51

(@abdullahkac)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ama .cs içerisinde asp.net ile ziyaretçinin hangi sayfadan geldiğini hangi sayfayı ziyaret ettiğini hangi tarihte ettiğini hatta kullandığı tarayiciyi hatta kullandığı dili bile alabiliyorum? yani javascript olmadan direk asp.net te .cs dosyası içinde...

mutlaka bununda bir yoku olmalı. mesela .net içinde drawing using i vardı sanki. bununla alınması gerekir hiç olmazsa. ki belkide farklı yollarıda vardır. bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımız varmı? 

Gönderildi : 21/03/2010 04:10

(@ismailadar)
Gönderiler: 134
Estimable Member

Client tarafında ip adresi tarayıcı gibi Clienta ozgu bilgileri Request sınıfı uzerinden alabilirsiniz Cunku asp.nette temel mantık client Request sınfı uzerinden istek yapar Server Response sınıfı kullanarak cevap doner. Drawing gibi bir namescape ile ekran cozunurlugunu alsanız bile bu ekran cozunurlugu clientın değil server ın ekran cozunurluğu olur

Gönderildi : 21/03/2010 21:52

(@abdullahkac)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yani sadece js ile alabilirim? .cs içinden c# ile alamam mı?

Gönderildi : 27/03/2010 02:23

Paylaş: